1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Rant iddiaları CHP’yi karıştırdı
Rant iddiaları CHP’yi karıştırdı

Rant iddiaları CHP’yi karıştırdı

ŞOK! Rant iddiaları CHP’yi karıştırdı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ikinci kez meclisi toplayamadı.

A+A-

Zekeriyaköy ve Uskumruköy’deki yüzlerce lüks villanın zemin katlarının ruhsatlandırılması ile ilgili plan tadilatlarının görüşüleceği toplantıya 10 CHP’li meclis üyesi gelmeyince AK Parti ve MHP’de meclise girmedi. Çoğunluk sağlanamadığı için meclis toplanamadı. AK Partililer ile Şükrü Genç arasında tartışma yaşandı. Sinirlenen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, meclise katılan meclis üyeleriyle toplantı yaptı. Genç’in sinirli tavırları meclis salonuna gelen vatandaşların da dikkatinden kaçmadı.

    BELEDİYE MECLİSİNDE YAŞANANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN! - VİDEO   CHP’liler telefonlarını kapattı

AK Parti ve MHP’liler grup toplantılarına neredeyse tam kadro katıldılar. Ancak CHP’den 10 meclis üyesi grup toplantısına katılmadı. Çoğu CHP’li meclis üyesi Şükrü Genç’e kızgın olduğu için telefonlarını kapattı. Ayağı alçıda olan Niyazi Tomba yapılan yoğun telefon görüşmelerinden sonra koltuk değnekleriyle toplantıya getirtildi. Ancak CHP grubunda çoğunluğu sağlama çabaları sonuç vermedi. 10 CHP’linin meclise gelmemesi üzerine AK Parti ve MHP gurubu da hazirun defterine imza atmayıp, toplantıya katılmadılar. Yeterli çoğunluk sağlanamadığından meclis toplantısı 8 Haziran Cuma günü saat 16.00’a ertelendi.

CHP’liler toplantıya neden gelmedi?
CHP’den Ali Rıza Yılmaz, Nasuh Aşantuğrul, Seher Suaydın, Erol Aydın, Timür Göksoy, Ahmet Kuzpınar, Gökan Zeybek, Oğuz Güney, Özgür Doğan ve Ekrem Tekçe toplantıya katılmayan isimlerdi. CHP’lilerin Zekeriyaköy ve Uskumruköy’deki plan tadilatlarında şaibeli iddiaların olmasından dolayı katılmadıkları belirtiliyor.Salı günü gündemden çekilmişti
Pazartesi günü yapılan meclis toplantısında Zekeriyaköy ve Uskumruköy’deki vilların zemin katlarıyla ilgili plan tadilatlarının salı günü görüşülmesi kararlaştırılmıştı. Ancak Salı günü de meclise CHP’lilerin çoğunun gelmeyeceği anlaşılınca madde gündemden çekilmişti. Meclis sadece Rumelihisarı Mahallesi’nde bir cafeye içki ruhsatı vermek için toplanmış, bu maddenin ret olmaması için de CHP’li Erdal Sarıgöl meclis üyelerini telefonla tek tek arayarak zoraki getirtmişti. Sarıgöl, Salı günkü toplantıda imar komisyonunun toplanamamasından dolayı Zekeriyaköy ve Uskumruköy’deki villaların zemin katlarıyla ilgili plan tadilatlarının geri çekildiğini söylemişti.

Şükrü Genç meclisi ikinci kez toplayamıyor
Böylece meclis toplantısı ikinci kez çoğunluk sağlanamadığı için toplanamıyor. Daha öncede şaibeli iddiaların olduğu Maslak’taki Kaçak Plaza’nın görüşüldüğü toplantıya çok sayıdaki CHP’li gelmeyince AK Parti ve MHP grupları da yine toplantıya katılmamış ve meclis toplanamamıştı.CHP’liler Şükrü Genç’ten rahatsız!

Meclis toplantısında bulunan bazı CHP’lilerin yaptıkları yorumlarda; CHP’li Meclis Üyelerinin Şükrü Genç’in Sarıyer’i kötü yönettiğini düşündükleri ve seçimde Sarıyer’in sorunları ile ilgili verdikleri sözleri tutamadıklarından rahatsız oldukları belirtildi. Gazetecilere konuşan bazı CHP’liler, gelmeyen meclis üyelerini haklı bularak, “Sarıyer’de gecekondu sorunları için olağanüstü toplantı yapılmıyor. Ancak konu rantın yüksek olduğu lüks siteler olunca başkan istediği gün toplantı belirliyor. Bu yaklaşım CHP’ye yakışmıyor. Sermayenin değil halkın tarafında olmalıyız” diye konuştular.

Meclise gelmeyen 10 CHP’li ikna edilmeye çalışılıyor
Öte yandan Cuma günü yapılacak olan toplantıda rant iddialarının olduğu maddelerin AK Parti ve MHP’nin oy çokluğu ile ret edilmemesi için telefonlarını kapatan CHP’li meclis üyelerini ikna etmek için onlara ulaşılma çabalarının başladığı gelen bilgiler arasında.

Bu haber toplam 758 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

4 Yorum