1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Radyo Geçmişi Ve Geldiği Yer
Radyo Geçmişi Ve Geldiği Yer

Radyo Geçmişi Ve Geldiği Yer

A+A-

Günümüze baktığımızda en etkili yayın aracı televizyon olsa da radyo da hemen ardından gelmektedir. internet sayesinde istediğimiz her yerden radyo dinle dediğimizde internet yayını olan bütün radyoları dinleyebiliriz. Daha önceleri radyo telsiz olarak isimlendirilirken kitle iletişim aracına dönüşme işi nasıl oldu diye sorabilirsiniz. Bu tamamen çevreye radyo sinyallerinin gönderilmesini düşünerek başlamıştır. Öncelikle radyo alıcıları satılacak ve yayınlar başlayacak ardından reklamlar yayınlanarak gelir edilmeye başlanacaktır bunun içinde halkın ilgi duyacağı programlar planlanıp yayına alınması gerekmekteydi. Ardından çevreye ulaşabilmek halka yayınları ulaştırabilmek için çok fazla radyo alıcısı üretmek olmaktadır ve insanların bunları almasını sağlamak olmakta olacaktır. Diğer bir konuysa radyo iletileri düzenli ve sürekli olması gerekmektedir ki radyo yayınları yapılabilsin.

Radyo dalgaları ilk olarak alman fizikçi olan Heinrich Rudolf Hertz 1888 senesinde Mxwell elektromanyetik kuramı ile titreşme yapan elektriğin meydana getirdiği radyasyonu birleştirir ve radyo dalgalarını bulur.

Daha sonralarında gittikçe gelişmiş bir yapıya sahip olarak günümüze kadar radyo geldi. Şuanda ülkemizde bir çok radyo kanalı bulunmakta ve en çok dinlenen radyoların internet yayınları da bulunmakta. İş yerlerinde olsun yada evlerde radyo vazgeçilmez olmuştur. Ve internet bağlantımızın olduğu her yerden radyo dinle diye yazıp arattırdığımızda bir çok internet sitesi karşımıza çıkmaktadır. Verilen hizmet kalitesi açısından sürekli ve kesintisiz olarak radyo keyfinizi sürdürmek için http://www.radyodinlen.com/ adresini ziyaret ederek 7 gün 24 saat kesintisiz istediğiniz radyoyu dinleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu haber toplam 606 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT