1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'R.Hisarı Kâğıthane’ye mi bağlandı?'
'R.Hisarı Kâğıthane’ye mi bağlandı?'

'R.Hisarı Kâğıthane’ye mi bağlandı?'

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de oturduğu Rumeli Hisarı'nda oturan vatandaşlar son günlerde birbirlerine bu soruyu soruyor...

A+A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Mahallesi’ndeki Ülker Camii’nin önünden geçen mahalle sakinleri büyük şaşkınlık yaşıyor. Caminin bahçesinde üzerinde ‘Kâğıthane Belediyesi’ yazılı tenteyi görenler birbirlerine “Rumelihisarı Kâğıthane’ye mi bağlandı?” diye sormaya başladı. Orada neden ‘Sarıyer Belediyesi’ değil de ‘Kâğıthane Belediyesi’ yazıldığını Sarıyer Manşet araştırdı. Cami cemaatinin söylediklerine bakılırsa Başkan Şükrü Genç kendi mahallesindeki bir camiye birkaç metre karelik tenteyi çok görmüş.

ulkercamiiiceri_175345601.jpg

Hisar'dan Fazlı Kılıç ve Canarıkan’a teşekkür
Sarıyer Manşet’e konuşan bazı vatandaşlar, “Yağmurlu günlerde cenazelerimiz olduğunda cenaze namazlarında zorlanıyorduk. Bu nedenle buranın üstünü kapatmak istedik. Bu talebimizi önce doğal olarak Sarıyer Belediyesi’ne götürdük ancak onlar bu tarz işler yapmadıklarını söylediler. Bunun üzerine arkadaşlarımız AK Parti İBB Meclis Üyesi Halil Canarıkan'dan ricada bulundular o da bu ricamızı  Kâğıthane Belediyesi’ne bildirdi. Onlarda bizleri kırmadı camimize böyle bir katkı sağladılar. Bu nedenle Halil Canarıkan'a ve Kâğıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç’a teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Memleketine var Sarıyer’e yok!
Öte yandan bazı mahalleliler ise “Başkan Kendi memleketi olan Şebinkarahisar’daki festivallere onlarca tente gönderiyor. Bunu yöresel olan internet sitelerinden görüyoruz. Şebinkarahisar’ın yaylalarında “Sarıyer Belediyesi” yazılı tentelerin altında halaylar çekiliyor. Ancak Sarıyer Belediyesi’nin sınırları içerisinde kalan ve aynı zamanda başkanın kendi mahallesindeki bir camiye başka bir belediyeden hizmet gelmesi düşündürücü bir durumdur. Başkana sesleniyoruz o tente bir an önce değişmelidir” diye konuştular.

Sarıyer Belediyesi ise yaptığı açıklamada, "Rumeli Hisarüstü Mahalle’mizde bulunan Ülker Camii ile ilgili olarak Belediye’mizden hiçbir şekilde açılır kapanır tente talebinde bulunulmamıştır. Böyle bir resmi talepte bulunulmuş olsaydı Belediye’mizin diğer camilerimiz de olduğu gibi Ülker Camii’nin bu konudaki sorunu da en kısa sürede giderilirdi." denildi.

Bu haber toplam 4723 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum