1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Protez Saç
Protez Saç

Protez Saç

Protez Saç

A+A-

 

Saç kaybı yaşamış kişiler açısından protez saç kolay bir çözüm önerisi olarak karşımıza çıkar. Farklı yaşlardan oluşan birbirinden farklı nedenler ile saçları olmayan pek çok insan bunun için bir çözüm arayışına girer.

Saç dökülmesi genetik faktör, yaş, stres, geçirilen bazı hastalıklar ve çevresel faktörlerden dolayı yaşanabilir. Saç dökülmesi kişileri hem psikolojik hem de sosyal olarak etkileyen bir durumdur. Bu nedenle ağrı ve acı hissedilmeden uygulama yapılan protez saç tercih edilebilir.

Protez Saçın Avantajları Nelerdir?

Günümüzde protez saç kadın açısından tercih edilen bir aksesuar olarak görülse de erkeklerde rağbet ederler. Saçı olmayan kişiler açısından ağrısız bir işlem olması dolayısıyla daha çok tercih edilen bir yöntemdir.

Protez saçın avantajları şu şekildedir;

  • Sağlık açısından bir zararı yoktur.
  • Kullanışlı bir üründür.
  • Kesin sonuç verilir.
  • Doğal maddelerden üretilir.
  • Herhangi bir riski bulunmaz.
  • Yan etkisi yoktur.

Cinsiyet konusunda herhangi bir seçim yapılmadığı için istenen herkese rahatlıkla uygulanır. Sinüzit gibi problem yaşayan insanların, protez saçın deriyi sıcak tutmasından dolayı şikayetlerinde azalmalar olduğu söylenir.

Protez Saç Nasıl Uygulanır?

Protez saç uygulanmadan önce saç kaybı problemleri doğru bir şekilde analiz edilir. Saçta sorunlu olan bölgeler tespit edilir. Saç protezinin yapısının oluşturulması açısından kişinin saçından bir örnek alınır.

Saç protezi yapılırken kişinin yüz hatları, kafa yapısı ve alın çizgisi gibi durumlar göz önünde bulundurulur. Saç tellerinin kalınlığının ne kadar olacağı, dalgalı veya düz oluşu, sık olup olmadığı gibi özellikler incelenir. Kişiye en uygun tasarım yapılması yapay durmaması açısından oldukça önemlidir.

Laboratuvarlarda hazırlanan protez saçlar kişinin kafasına uygulanır. Kafanın nefes almasına engel bir durum teşkil etmediği için rahat bir şekilde kullanıma uygun yapıda üretilir. Tasarım aşamasının bitmesi ile de saç işlemi tamamlanmış olur.

Protez Saç Fiyatları

Ürünün uygulama şeklinden dolayı protez saç fiyatları kadın açısından olduğu gibi erkek açısından da farklılık gösterir. Ucuz ya da pahalı algısı kişiye göre değişiklik göstereceği gibi kalite açısından farklıdır. Kişiye kullanılacak saç yoğunluğu değişiktir.

 

https://www.newhair.com.tr/kadin-protez-sac/

https://www.newhair.com.tr/

Bu haber toplam 491 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT