1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Profesyonel İçerik Pazarlaması Nedir?
Profesyonel İçerik Pazarlaması Nedir?

Profesyonel İçerik Pazarlaması Nedir?

İçerik pazarlaması dijital dünyanın değerinin daha iyi yansıtılması için oluşturulmuştur mihenk taşıdır.

A+A-

İçerik pazarlaması dijital dünyanın değerinin daha iyi yansıtılması için oluşturulmuştur mihenk taşıdır. Doğru hedef kitleye, doğru kanal kullanılarak ilgili ve değerli bilginin ulaştırılmasıdır. Müşteriye öğretmek, müşterinin ilgisini çekmek ve e-ticaret siteleri için müşteri kazanmak için içerikler üretilir. Pazarlama tekniklerinden biri olan içerik pazarlamasında en temel hedef potansiyel müşterilere ulaşmak ve yeni müşteriler kazanmaktır.

Profesyonel içerik ajansı, başarıyı kolaylıkla yakalayabilir. Çünkü, satış odaklı ve içi boş bilgiler yayınlamak yerine öğretici ve örnek oluşturacak içerik oluşturulur. Geleneksel pazarlamadan farklı olarak eğiterek ve öğreterek müşterinin size ulaşması sağlanmalıdır. İçerik pazarlaması binlerce şekilde yapılabilir. İçerik ajansı burada sizlere kreatif fikir sunmakla mükelleftir. Facebook, twitter, instagram yönetiminizi yapacak sosyal medya ajansı işini yalnızca post paylaşmaktan ibaret görmemelidir. Müşterilerine yeni ve yaratıcı sosyal medya kanalları ve yaratıcı görsel ve metinler hazırlamakla yükümlüdür. İçerik pazarlaması yalnızca sosyal medya olarak algılanmamalı; e-posta, sms, broşür, blog siteleri, haber siteleri ve daha nicesi içerik pazarlama stratejilerinde kullanılmalıdır.

Neden İçerik Pazarlaması Yapmalıyız?

Şirketler içerik pazarlaması için gerçekten bütçelerin büyük bir kısmını bu işe yönlendiriyor. Neden? Çünkü gerçekten işe yarıyor. Reklam harcamalarınız 1 birim ve reklamdan geri dönüşleriniz 10 birim ise, doğru bir içeriğe yatırdığınız 1 birim ödeme yaptığınızda geri dönüşü sürekli olacaktır. Reklam kampanyası gibi dönemlik ve kısa süreli kar elde etmezsiniz.

Profesyonel ve kaliteli içerik pazarlaması ile şirketinizin geleceğine yatırım yapabilirsiniz. Gümbür gümbür gelen genç kuşak, geleneksel reklamlardan sıkıldığını ve müthiş yaratıcı bir reklam yayınlamıyorsanız izlemediğini her fırsatta söylüyor. Bu kuşağı yakalamak için eğitici, öğretici ve eğlenceli yazı, video ve infografikler hazırlamalısınız.

 

Fevreka İçerik Ajansı Sizlere Nasıl Yardımcı Olabilir?

Yaratıcı ve Güncel İçerik Oluşturma

İlgi çekici içeriklerin tıklanma oranı “yazmış olmak için yazılan” içeriklere oranlara daha yüksektir. Bu yüzden gündemi takip eden ve bu kaliteyi her içerikte hissedeceğiniz bir içerik ajansı ile çalışmanızda fayda var. Kurumsal kimliğinizi oluştururken ve bu kimliğin müşteriye tam olarak yansıtılmasında sizlerle aynı gemide yolculuk edeceğiz. Web içeriklerinde süreklilik en önemli maddelerden biridir. Kullanıcının sizi bulduktan sonra bırakamayacağı şekilde müşteri sadakati oluşturacağız.

Bulunabilirlik ve SEO Uyumlu İçerik

Dijital platformlarda yer alan bir web siteye sahipseniz, önem vermeniz gereken konuların başında kullanıcı tarafından bulunabilmek gelir. SEO ajansı, web sitenizin arama motoru optimizasyonunu sağlayarak sayfanızın kullanıcılar tarafından kolaylıkla bulunabilmesine yardımcı olur. İşini bilen bir SEO uzmanı ile çalışarak bulunabilirliğinizi sürekli kontrol etmeli ve teknik konulardaki aksaklıklara müdahale etmelisiniz.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya mecraları, kullanıcıların görüşlerini paylaştıkları ve diğer kullanıcılardan etkilendikleri alan olarak karşımıza çıkıyor. Bu mecralarda doğru yaptığınız hamleler site trafiğinizi katlayacaktır. Sosyal medyada dikkat edilmesi gereken nokta, sosyal medyayı hafife almamaktır. Bir sosyal medya ajansı ile çalışmakla “kendim post girerim, sosyal medyayı hepimiz kullanıyoruz” demek arasında dağlar kadar fark vardır. Müthiş tasarımlar, müthiş yaratıcı postlar size takipçi ve dolaylı olarak müşteri getirmiyorsa yanlış giden bir şeyler var demektir.

Bu haber toplam 1909 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT