1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Profesyonel Boya Koruma
Profesyonel Boya Koruma

Profesyonel Boya Koruma

Profesyonel Boya Koruma

A+A-

Profesyonel Boya Koruma

Dünyada boya koruma çözümleri her geçen gün gelişiyor. Eğer aracınız varsa, bazen aracınızın görüntüsünden ve boyası dan hoşlanmazsınız. Boyanın ya parlaklığı ya da temizliği hoşunuza gitmez. Özellikle güneşte aracınıza baktığımızda boyanın parlaklığı ve temiz görünümünden başka çizikler ile tozlar görürsünüz.

Bu durumlarda, kendinizi daha da kötü hissetmemek için profesyonel çözümlere ihtiyacınız vardır. Sizlere bu tür durumlarda üstün kaliteli ürün çözümleri sunuyoruz. Özellikle cila türü malzemeler araca büyük zarar veriyor.

Dünyada yavaş yavaş cilayı terk eden insanlar mevcuttur. Bunun yerine, başka doğru çözümler vardır. Kaliteli ürünlerimiz ve uzman personellerimiz iyi bir planlama ile aracınızın boyasını koruyor. Özel koruma malzemelerimiz ile aracınızın boyası daha parlak çok uzun ömürlü oluyor.

Boya Koruma Ne Demektir?

Her ne kadar bilmeyerek yapılsa da araba temizliği, genelde mevcut boyaya zarar veriyor. Bunu ne yazık ki çoğu kimse bilmiyor. Hatta temizlik sonrasında çizikler bile meydana geliyor. Toz, kir ve artık reçineler araçtaki küçük deliklerin görünür olmasını sağlar.

Bunun yanında, bu sebeple aracın boyası bir süre sonra mat oluyor. Çizikler ve minik delikler aracı mat gösterir. Boya koruma denilen durum çizikleri ve minik delikler onarılmış yüzeye uygulanır. Araçta uygulandıktan sonra canlılık parlaklık ve dayanıklılık olur.

Boya Koruma Sırasında Kullanılan Malzemeler

Bir araçta boyayı koruma aşamasından önce, belli malzemelerin olması gerekiyor. Bu malzemeler gerek korumadan önce gerek de sonra çok önemlidir. Firmamız bünyesinde bu malzemeler fazlasıyla olup uzmanlarımızca itina ile uygulanırlar.

Boya koruma malzemeleri şunlardır;

  • Kil
  • Nano cila
  • Hare gidericiler
  • Wax
  • Boya koruyucu

Boyayı koruyan malzemelerden maksimum düzeyde yararlanmak için aracın önce yıkanması gerekir. Bunun yanında çiziklerin mutlaka iyi doldurulması gerekiyor. Temizlik ve çizikleri giderme sağlandıktan sonra, gereken bütün işlemler yapılır. Tüm bu işlemleri sizler için üstün kalite ile ekonomik fiyatlarla yapıyoruz.

Boya Koruma Nasıl Yapılıyor?

Her şeyden önce işlemlerden evvel, ilgili yüzeyin kirden tozdan ve çiziklerden temizlenmesi lazımdır. Aracın mümkünse çizikleri giderdikten sonra çok iyi yıkanması lazımdır. Sonrasında girinti ve çürük gibi olumsuzluklar için kil iyice uygulanır.

Sonra ise yüzey boşluklarının nano cilayla doldurulması yapılır. Daha sonrasında ise, hare problemi için hare giderici uygulanır. Bu olduktan sonra araç bir kez daha iyice yıkanır.

Son aşamada ise, parlaklığı üst düzeyde tutmak ve korunması için boya koruma malzemesi kullanılır. Wax ile devam edilir. Tercihen mikrofiber bez ile de fazlalık taraflar alınır.

Boya Koruma İşe Yarıyor Mu?

Aslen korumanın işe yarayıp yaramaması, tamamen kullanılan malzemeye ve personele bağlıdır. Bunlar tam anlamıyla gerçekleşirse aracınız hem parlak hem de daha korunaklı olacaktır.

Bunun yanında, kullanılan malzemelerde silikon gibi bir madde olmamalıdır. Ayrıca bu işi profesyonellere emanet etmeniz sizin için iyi olacaktır. Firmamız sizlere uzmanlarıyla itina ile hizmet vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT