1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Prof. Dr. Aziz Sancar laboratuvarı Sarıyer'de açıldı
Prof. Dr. Aziz Sancar laboratuvarı Sarıyer'de açıldı

Prof. Dr. Aziz Sancar laboratuvarı Sarıyer'de açıldı

Bahçeköy’deki Firuzan-Kemal Demironaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptırılan kimya laboratuvarına Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar’ın ismi verildi.

A+A-

Bahçeköy’deki Firuzan-Kemal Demironaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Prof. Dr. Aziz Sancar Kimya Laboratuvarı açıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne denk getirilen açılışa; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Okul Müdürü Ramazan Ayaz ve Mahalle Muhtarı Erdoğan Kavraz öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Aziz Sancar’ın ismi verildi

CHP Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Uğurhan Atma’nın önderliğini yaptığı kampanya sonucu 82 kişinin katkısıyla liseli gençlerin hizmetine sunulan laboratuvara Nobel ödüllü bilim alanındaki gururumuz Prof. Dr. Aziz Sancar’ın ismi verildi.  Öğrencilerle birlikte açılış kurdelesini kese Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bu laboratuvardan Prof. Dr. Aziz Sancar gibi değerli bilim insanlarımızın yetişmesini diliyorum. Kendisi ne böyle bir okul ne de laboratuvar görmeden kısıtlı imkânlarla okuyarak Amerika’ya kadar gitmiş ve orada gurur kaynağımız olan başarıya imza atmıştır” ifadelerini kullandı.

aziz-sancar2.jpg

Diğer okullara da yapılacak

Açılışın ardından laboratuvarda yapılan ilk kimya deneyini Belediye Başkanı Şükrü Genç, Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun’a diğer okullarda da bu tür laboratuvar çalışmalarının yapılması için talimat verdi.

aziz-sancar1.jpg

Bu haber toplam 3720 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum