1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Polen Anzer Poleni
Polen Anzer Poleni

Polen Anzer Poleni

A+A-

Çiçek tozu olarak da ifade edilen polen çiçeklerin özünde bulunan  mavi, sarı, kırmızı, siyah gibi renklerde çiçeğin,bitkilerin çoğalmasında tozlaşmayı sağlayan mercimek danesi büyüklüğünde olan çiçek polenidir. Polen o kadar değerli ve faydalı ve değerlidir ki bal arıları, polen olmazsa bal kovanında kraliçe arı (arı beyi veya ana arı) yumurtlaması yani bal arılarının çoğalması durma noktasına gelir, arının mevcudiyeti azalır. Yeterli miktarda polen sağlanamazsa yada arıların doğadaki çiçeklerden polen taşıyabilecekleri yeni kaynaklara ulaşılmazsa arılar varlığını sürdüremez.

Çiçeğin tohumu olan arı poleni bal arılarının arka boğum ayaklarıyla çiçekten topladıklarını, kovanlarında yavruların gelişiminde tüketilir. Polenlerin içinde çiçek ve vitamin zenginliği açısıdan en faydalısı anzer poleni diğer polenlerden kat kat üstündür.

Büyüme faktörleri taşıyan polen, çocukların hızlı gelişimini sağlıyor. Zekayı olumlu etkiliyor. Solunum yolu hastalıklarına iyi geliyor. Tokluk hissi veren polen, metabolizmayı çalıştırıp, yağ yakıyor. Kadınların yumurtalarını ve erkeklerin spermlerini güçlendirip, kısırlığı önlemede faydalıdır.

Bal , Polen, Anzer Poleni, Arı poleni, Yayla Balı , çiçek balı çeşitlerinde  Bal Anzer en kaliteli ürünleri satmaktadır. İrtibat için BalAnzer.com dan irtibat kurabilirsiniz.

Bu haber toplam 1056 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT