1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Pınar’da Şükrü Genç’e şok protesto
Pınar’da Şükrü Genç’e şok protesto

Pınar’da Şükrü Genç’e şok protesto

BU HALK SENİ DE RANTÇILARI DA AFFETMEZ!.. Pınar Mahallesi’nde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e şok protesto!

A+A-

Mahalleye asılan pankartlarda “Namus ve şeref sözü verdiğin imzaya sahip çık Şükrü Genç. Bu halk seni de, yağmacıları da, rantçıları da affetmez” yazıldı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 2009 yerel seçimlerinde imzaladığı taahhütname ile halka verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmemesi Pınar Mahallesi halkının tepkisine neden oldu. Pınar Mahallesi Koruma Yaşatma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği binasında toplanan halk mahallenin değişik yerlerine pankart asarak Şükrü Genç’i protesto etme kararı aldı. Dernek yönetimi tarafından mahallenin değişik yerlerine “Zabıta terörüne son verilmelidir. Sn. Belediye Başkanı Şükrü Genç namus ve şeref sözü verdiğin imzaya sahip çık, yaya yolunu aç. Söz verdiğin semt konağını yap. Bakanlıkta yaptığın rant projesini açıkla, bu halktan da özür dile. Bu halk seni de, yağmacıları da, rantçıları da affetmez” yazılı pankartlar asıldı.

Dernek yönetimine hizmet tehdidi
Alınan bilgilere göre; pankartın asılmasından sonra bazı belediye başkan yardımcıları ve müdürler Dernek Başkanı Cemal Ejder’i arayarak mahalleye hizmet götürmemekle tehdit etti. Ardından Cemal Ejder’in cep telefonuna Şükrü Genç’e ait olduğu söylenen bir numaradan “Kendine yakışanı yapmışsın Cemal efendi. Onun bunun uşaklığını yapacağına adam ol” mesajı geldi. 

Halk piknikteyken Zabıta pankartları topladı
Pazar günü Pınar Mahallesi halkının kaynaşması amacıyla her yıl düzenlenen piknik vardı. Protesto edileceğini öğrenen Şükrü Genç pikniğe de katılmadı. Halkın piknikte olduğu saatlerde mahalleye giden zabıtalar pankartları topladı.

Dernek Başkanı Cemal Ejder: “Şükrü Genç hiçbir sözünü tutmadı”
Sarıyer Manşet'e konuşan Dernek Başkanı Cemal Ejder, Şükrü Genç’in verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmediği belirterek, protesto kararının mahalle halkının ortak kararı olduğunu söyledi. Ejder, “Dernek toplantısında biz halkımıza, sizin iradenizi boşa çıkarıp toplantıya katılmayanları protesto ediyoruz, verilen sözlerin yerine getirilmesi için adınıza pankartlarımızı asacağız dedik. Halkımız da bizi destekledi, alkışladı biz de tepkimizi dile getirdik. Tepkimizin nedeni, bizi yok sayan anlayışları biz protesto ediyoruz. Kendisini 2 kez davet etmemize rağmen, hiçbir mazeret bildirmeden toplantılarımıza gelmemesi kafamızda soru işaretleri yarattı. Biz asla kimsenin arka bahçesi olmadık. Bizim hakkaniyetimiz Pınar Mahallesi’dir. İçimizde AK Partili, CHP’li, MHP’li, BDP’li üyelerimiz var. Bizim derdimiz mülkiyet sorunudur. Şükrü Genç’in bakanlığa mahallemizle ilgili nasıl bir rapor verdiğini biliyoruz. Bizim başkandan da en son istediğimiz panele gelip bize TOKİ ile ilgili bir plan-projesi var mı diye sorup bunu halka paylaşmasını istedik. Ama gelmedi, gelmediği gibi onlarca kez kendisini aramamıza rağmen bize cevap vermedi” dedi.

3 ayda tapu vereceğim demişti
Pankartlardan sonra kendilerine tehdit telefonlarının geldiğini söyleyen Ejder, “Biz belediyeden “Bir daha masa-sandalye vermeyiz, o pankartı indirin” gibi sözler içeren telefonlar alıyoruz. “Zabıta terörü” sözünü ben 1,5 yıl önce hapse düştüklerinde de söylüyordum. Zabıta Müdürü Semra Kartal tutuklandığında Başkan, “Cemal Başkan ben sana söz veriyorum, zabıtanın yapmış oldukları haddini aştı. Onları değiştireceğim” demişti. Ama eşkıyalık halen daha devam ediyor. 14 mahalle olarak biz Başkan’ı ziyarete gittiğimizde, “Beni de her an içeriye alabilirler" demişti gözleri dolarak. Biz, ona suçluluk ispatlanana kadar tarafsızız demiştik. İmza attığı taahhütnamedeki maddelerin hiçbiri gerçekleştirmedi. Mülkiyet ile ilgili seçimde 3 ay içinde tapu vereceğim pankartları astırmışlardı mahalleye. Tüm kahvelere ve sokaklara aynı pankartları asacağız. Artık mahallemize gelmesini istemiyoruz” diye konuştu.

İŞTE O PANKART:

Bu haber toplam 2128 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

4 Yorum