1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Perde Kültüründe Yeni Dönem Zebra Perdeleri
Perde Kültüründe Yeni Dönem Zebra Perdeleri

Perde Kültüründe Yeni Dönem Zebra Perdeleri

A+A-

Perde, denildiğinde, tül perdeler ve güneşlik perdeler aklımıza gelirdi. Özellikle, ofis bürolarında, tül perde ve diğer güneşlik perde çeşitleri, çok kullanışlı değildir. Çabuk kirlenmesi ve sürekli olarak toplu durması gerektiğinden, jaluzi perde ve zebra perde modelleri türleri, daha uygundur. Ofislerde gördüğümüz stor perde türleri, evlerimizin dekorlarına göre üretilmeye başlanmıştır. Bu alanda en çok tercih edilen ürün ise zebra perde ürünüdür. Stor perde ürünü olan bu perde, rulo şeklindedir ve kolaylıkla toplanabilir. Kenar kısımlarındaki çarklara takılan zincirli ipler, perdenin yukarı çıkıp aşağı inmesinde oldukça önemlidir. Pratik yapısı ile son derece kullanışlı olan perdeler, en çok tercih edilen stor perde ürünüdür.

PERDE ÜRÜNLERİ

Armoni Perde olarak motorlu, motorsuz ve kumandalı olan bu perde ürünleri, uçlarındaki boncuklu tasarımlar, pliseli ve dilimli tasarımlar, oldukça estetik bir görüntü katmaktadır. Rulo halindeki sarma mekanizmasının aşağı ucunda ise, sabitleyici ince bir rulo vardır. Bu rulo sayesinde, perde düz durur ve düzgün bir şekilde yukarı çıkar ve aşağı iner. Zebra gibi iki renkten oluşan yapısı sayesinde, özel bir tasarımla üretilmiştir zebra perde. Bu iki renk iki katlı olan perdede, üst üste farklı renklerin gelmesi durumunda, dışarıyı göremiyorsunuz. Fakat açma kapama esnasında aynı renkler üst üste gelince, dışarısı görünüyor. Bu şekilde çok pratik ve hızlı bir şekilde açılıp kapanan bu perde, klasik perdelere nazaran çok kolay temizlenmektedir.

PRATİK YÖNLERİ

Motorlu ve manuel olmak üzere iki çeşit üretilen bu perde çeşitleri, kaliteli olmalıdır. Pratik bir şekilde silinebilen ve tekrar takılabilen perde ürünleri, kalitesiz olursa, çabuk deforme olur. Çabuk deforme olmaması için, uzun vadede rahat kullanmak için, renk ve kumaş bakımından en kaliteli olanını seçmek gerekir.

Temizlik yönünden ise oldukça kullanışlıdır. Kolay kolay kirlenmeyen bu perde çeşitleri, yerinden söküldükten sonra, ılık su ve kumaş deterjanı ile yıpratmadan silmek yeterli. Çamaşır suyu ve yağ çöz gibi tahriş gücü yüksek kimyasalların kullanılması, bu perdeleri yıpratır. Bu nedenle, tahriş gücü düşük deterjanları kullanmak yeterlidir. Özellikle, çamaşır makinasına atmaya çalışmak büyük bir hata olur. Detaylı bilgiyi http://www.armoniperde.com.tr internet sitemizden alabilirsiniz.

Bu haber toplam 1806 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT