1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Pazartesi söz verdi Cuma vazgeçti
Pazartesi söz verdi Cuma vazgeçti

Pazartesi söz verdi Cuma vazgeçti

Cuma günü meclisten gerginliklerin yaşanmasına, Belediye Başkanı Şükrü Genç’in pazartesi günü verdiği bu söz neden oldu.

A+A-

Pazartesi günü yapılan Nisan ayının ilk toplantısında Sarıyer Belediyesi’nin 2011’e ait denetim komisyonu raporu görüşüldü. Komisyon Başkanı Hayati Kaptanoğlu raporu okurken, AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Özbalta’nın şerhini okumadı. Bunun üzerine Özbalta ısrarla şerhinin okunmasını istedi. Ancak o gün meclise başkanlık yapan Belediye Başkanı Şükrü Genç, Özbalta’nın Cuma günü şehri okuyabileceğini söyledi.

Pazartesi günü geçen tartışmada AK Partili Cemil Özbalta, “Denetim maddesinde deniliyor ki, rapor hazırlanır, şerh koyacak kişiler şerhini koyar ve rapor ile beraber okunur diyor. Lütfen okur musunuz sayın başkan. Hazırladığımız ilk raporla okunan rapor arasında uçurumlar olduğunu, gerçekleri yansıtmadığını, bunları şerhimize koyduğumuzu, Sarıyer halkından gerçeklerin saklandığını belirtmek istiyorum. Burada çok dikta bir yönetim var. Cuma günü Sarıyer halkı gerçekleri öğrenecek” dedi.

Tartışmaların uzaması üzerine Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Cuma günü konuşursanız çok iyi olur. Cuma günü görüşmeye açılır bu konu. Siz muhalefet şerhinizi söylersiniz, arkadaşlar kalkar hayır şunlar doğru değil, bunlar doğru der. Bir tartışma ortamı açar tartışırız. Denetim komisyonu raporu meclise sunulur ve üzerinde de görüşme yapılmaz” dedi. AK Partili Fuat Bay ise “Cuma günü sürede kısıtlama yapacak mısınız?” diye sordu. Yine Şükrü Genç, “Hayır kısıtlama yok. İstediğiniz kadar konuşabilirsiniz” diye cevap verdi.

Ancak Pazartesi günü yaşanan bu anlaşmaya Şükrü Genç Cuma günü uymadı. Özbalta şerhi okumak isteyince mecliste olay çıktı.


İŞTE 2 NİSAN VE 6 NİSAN TARİHLİ
MECLİS TOPLANTISINDA YAŞANILANLAR - VİDEO

Bu haber toplam 540 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT