Paykwik

Paykwik

İnsan şöyle bir düşünmeden edemiyor. Bu teknoloji nereye gidiyor diye. Zira hemen her geçen gün insan yaşamına daha önce hayal bile edemediği olgular giriyor.

A+A-

İnsan şöyle bir düşünmeden edemiyor. Bu teknoloji nereye gidiyor diye. Zira hemen her geçen gün insan yaşamına daha önce hayal bile edemediği olgular giriyor. İşte o olgulardan bir tanesi de yeni nesil teknolojinin en özel olgularından bir tanesi olan Paykwik.

Birçok insan bu sözcüğü hiç duymamış olabilir. Böylesi bir konuya oldukça yabancı olabiliyor ama birçok insan da keşfettiği andan itibaren bu ürünün çok sıkı bir kullanıcısı olmuş durumda. Bilenler zaten biliyor ama bilmeyenler için konuyu bildirmek gerekir ise şunlar ifade edilebilir.

Paykwik iki farklı sözcüğün bir araya gelmesinden oluşur. Pay ve kwik ya da kasa sözcüklerinin yan yana gelmesi bu sözcüğü ortaya çıkarmıştır. Bu olgu sanal alemde kullanılan online kart ya da diğer bir ifade ediş biçimi ile sanal karttır. Sadece online olarak geçerli olduğu internet platformlarında kullanılır. Gündelik yaşamda kullanılma olasılığı yoktur.İnternette alışveriş yapmak için, sanal oyun oynamak için en güvenilir yöntemdir.

Günümüzde birçok insan internet üzerinden alışveriş yapmaya sıcak bakmış olsa bile kredi kartı bilgilerini vermek istememektedir. Çünkü bu dolandırıcılık çağında bilgilerinin başkalarının eline geçeceğine dair ciddi endişeler yaşar. Bunu yaşamamak için de internetten çok istemesine rağmen alışveriş yapmaz ve uzak durur. Ama artık paykwik ya da paykasa var ve böyle bir endişe duyulmasına gerek yok

Paykwik belli satış noktalarında daha doğrusu yetkili satış noktalarında satılıyor. Buradan Euro bazında alt ile üst limitler arasında o anki döviz kuruna bağlı olarak alınabiliyor. İçinde yer alan para bitene dek geçerli olduğu her yerde dünyanın neresinde olursanız olun kullanabiliyorsunuz.

Bu kadar basit ve kolay. Kartın üzerinde kişiye dair hiçbir bilgi yer almıyor. Tıpkı gündelik yaşamda kullandığımız bankamatık kartları gibi, kredi kartları gibi 16 haneli random olarak verilen bir numara bulunuyor. Bunun yanında yine kartın arka yüzeyinde 3 haneli güvenli numarası bulunuyor ve işlem yaparken bu numaraların kullanılması yeterli oluyor. Kimi alışveriş noktalarında taksitlendirme gibi gerçel kartlarda olan benzer sistemler de olabiliyor. Son derece güvenli, kullanımı basit bir kart paykwik sonuçta.

https://www.paykwikcardsatis.com/

 

Bu haber toplam 316 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT