1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Park Orman imara açılıyor, binlerce ağaç kesilecek
Park Orman imara açılıyor, binlerce ağaç kesilecek

Park Orman imara açılıyor, binlerce ağaç kesilecek

Park Orman'da hayata geçirilmesi planlanan 148 hektar alana yayılacak proje için ilk adım atıldı.

A+A-

Maslak'taki Park Orman imara açılıyor. Çevrecilere göre bu projeye izin verilmesi durumunda büyük bir orman katliamı yaşanacak. 

Maslak’ta yer alan Park Orman’ı imara açacağı yönünde sert protestolara neden olan Doğuş Grubu ve Bilgili Holding’in ortak olduğu Ege Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları şirketi tarafından hazırlanan projenin ayrıntıları belli oldu. 

İstanbul Maslak'taki Park Orman Tabiat Parkı'na kamping alanları, 109 adet kır evi, kapalı otopark, çok amaçlı salon, kır kahvesi, güç merkezi ve peyzaj alanları yapılacak.

parkorman_mans.jpg

109 KIR EVİ, OTOPARK, KIR KAHVESİ…
Maslak'taki bungalov evler ve aktivite merkezleriyle tabiat parkına dönüştürülecek ormanlık alan için ilk adım atıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvuruda bulunulan projenin ÇED raporu için süreç başlatıldı. 148 hektarlık alanda gerçekleştirilecek proje kapsamında, 109 adet kır evi, kapalı otopark, çok amaçlı salon, kır kahvesi, spor alanları, kampinge kadar birçok aktivite birimleri yapılacak.

Ege Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. tarafından Sarıyer Maslak'taki Park Orman Tabiat Parkı için 127 milyon 627 bin 410 TL yatırım yapılacak.

5 YILDA BİTİRİLECEK
Beş yıl içerisinde tamamlanması hedeflenen projenin işletme hakkı, 24 yıllığına Ege Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.'ye verilecek. Kent içerisinde taibat aktiviteleri yapma amacıyla düzenlenen proje kapsamında, açık hava dinlenme, toplanma, gezinti ve kamping alanları ile 109 tane kır evi ev yapılacak.

BELEDİYE İLE DE GÖRÜŞMELER BAŞLADI 
Öte yandan firmanın Sarıyer Belediyesi’nin yetkilileriyle de gizli görüşmeler yaptıkları belirtiliyor. Projedeki bazı değişiklikler ve ruhsat işlemlerinin sorunsuz haledilmesi için uygun zeminin arandığı da gelen bilgiler arasında. 
Çevrecilere göre bu projeye izin verilmesi durumunda büyük bir orman katliamı yaşanacak. 
 

 

Bu haber toplam 5917 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum