1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Para Tasarruf Yöntemleri İle Taksitle Ev ve Araba Sahibi Olun
Para Tasarruf Yöntemleri İle Taksitle Ev ve Araba Sahibi Olun

Para Tasarruf Yöntemleri İle Taksitle Ev ve Araba Sahibi Olun

Para Tasarruf Yöntemleri İle Taksitle Ev ve Araba Sahibi Olun

A+A-

 

Günümüzde artık çoğu insan kiralardan çok kendi evlerinde oturmak istemektedir. Bunun için ise ev kredisi çekerler. Ama ne kadar krediler olsa da hepsini bir arada almak o kadar kolay değildir. Zamanla ayrı ayrı almak bile belli bir birikim ve emek istemektedir. Birçok konuda da tasarruf ederek istediğiniz ev ve arabaya sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda ise biraz sizlere bunlardan bahsedelim.

Para Tasarrufu Yaparak Ev ve Araba Sahibi Olunabilir Mi?

Bütçeniz biraz iyiyse, fazla bir aile nüfusuna sahip değil iseniz bir kaç sene içerisinde güzel bir arabaya ve eve sahip olabilirsiniz. Tabi bu koşulları taşımayan bütçesi orta halli olan insanlar içinde geçerli haldedir.

Çünkü kiraya vereceğiniz parayı kendi evinize ödeyerek belirli bir süre içerisinde o eve sahip olabilirsiniz. Harcamalarınızı yeteri kadar yaptığınız sürece ve belirli eğlence gibi aktivitelerinizin bir kısmını keserek kısa süreler içerisinde ev ya da araba sahibi olabilirsiniz. Bu durumda taksitlendirme oldukça işinizin kolaylaşmasını sağlayacaktır.

Aynı zamanda ev içi giderlerinizin bir kısmını daha aza indirerek para biriktirip hayalinizdeki ev ve arabaya kavuşmanız mümkün olabilir.

Tasarrufu Nasıl Yapabiliriz?

Tasarrufu yapmak için önce sıraladığımız konulardan başlayabiliriz;

  • Temel ihtiyaç dışı giyecek ve yiyecekler
  • Aksesuarlar
  • Ulaşım
  • Elektrik
  • Doğalgaz
  • İnternet ve telefon

Bu kullanımları kısarak tasarruf sağlanabilir.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev içerisinde kendi yemeğimizi kendimiz hazırlayıp dışarıdan yemek söylemeyerek, ihtiyaç dışında otobüs ve benzeri olan araçları kullanmamak tasarrufun başında gelir. Bir süreliğine gezme ihtiyaçlarınızı bir kenara koyabilirsiniz. Zaten kendi arabanız olduğunda yeterince severek gezebileceksiniz. Aynı şekilde elektrik ve su gibi alanlarda tasarruf oldukça önemlidir. Biraz dikkatli olup kenara para koyarak faizsiz ev ve araba sahibi olabiliriz.

Hayalimizdeki Ev ve Arabayı Nasıl Alabiliriz?

Bunun için tasarruf sonucu kenara koyduğunuz paralar, biriktirmeye devam edeceğiniz paralar oldukça yeterli olacaktır. Çünkü artık taksitlerle kolaylık sağlanmaktadır. Faizsiz ve taksitle ev sahibi olabilirsiniz.

 

Alıntı:

https://www.tasarruf.com.tr/

https://www.tasarruf.com.tr/tasarrufla-ev-sahibi-olmak-faizsiz-ev-satin-alma/

https://www.tasarruf.com.tr/faizsiz-ev-almak-icin-faizsiz-tasarruf-yontemleri/

 

 

 

Bu haber toplam 285 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT