1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Özbalta, 'Belgesiz konuşmam'
Özbalta, 'Belgesiz konuşmam'

Özbalta, 'Belgesiz konuşmam'

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Cemil Özbalta Sarıyer Manşet’e konuştu.

A+A-

Sarıyer Manşet Gazetesini ziyaret eden AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Cemil Özbalta, Ömer Canıbeyaz’ın sorularını yanıtladı. Siyasetten, spora birçok konuda önemli açıklamalarda bulunan AK Parti’li Özbalta “Ben geçen bir yılı, Sarıyer için kayıp olarak görüyorum. Benim mizacımda yalan yok. Meclis kürsüsünde konuştuğum her şey belgeye dayalıdır.” dedi

Canıbeyaz sordu meclisteki çıkışlarıyla sıkça gündeme gelen AK Parti’li Özbalta, net cevaplar verdi.

Sarıyer Belediyesi’nin bir yılını nasıl değerlendiriyorsunuz?
34 proje ile geldiler ama o projeleri şuanda göremiyoruz. Bir tanesi gerçekleşti o da camilerin temizliğidir. Ben geçen bir yılı Sarıyer için kayıp olarak görüyorum. Çünkü Sarıyer İstanbul’un çok farklı bir ilçesi. Doğasıyla, deniziyle, yeşiliyle. 5 yılda çok farklı bir şeylerin değişeceğini de sanmıyorum. Güzel hizmetler yapıldığında alkışlamayı da biliriz. Öyle bir belediye tasvir etmek isterdim ki size ama söylemek istemiyorum çünkü Sarıyer halkı bunu yaşayarak görecek.

İBB’nin Sarıyer’e yatırımlarını nasıl görüyorsunuz?
Öncelikle şunu iyi anlamak lazım; Sarıyer Belediyesi neyi almak istedi de alamadı. Eğer bir şey varsa bunu açıklamalıdırlar. Böyle bir şey olsaydı Metro Hacıosman’a gelmezdi, tünelin bitirilmesi için çaba harcanmazdı. Rutin kış çalışmalarında mesela bir eksiklik yok.

Balıkçılar çarşısına peki neden izin verilmiyor?
Ben de balıkçılık komisyonundaydım. CHP’lilere proje getirin dedim ama getirmediler. Şükrü Genç’in Sayın Kadir Topbaş’la ne konuştuğunu bilmiyorum. Bizler Sarıyer halkının yararına olacak her şeye imza atmaya hazırız. Yeter ki hayaller uçuk olmasın.

Mecliste sert bir mizacınız var bu konuda neler söyleyeceksiniz?
Benim mizacımda yalan yok. Meclis kürsüsünde konuştuğum her şey belgeye dayalıdır. Mesela son meclis toplantısında; muhtarların sıkıntılarından, spor kulüplerinin sıkıntılarından, vatandaşların cenazelerinin memleketlerine götürülmesiyle ilgili eksikleri konuştum. Bunları gündeme getirdiğim için CHP’lerin bana teşekkür etmesi lazım. Ama belediye başkanımız benden daha sert, birilerinin onu dizginlemesi lazım. Mesela AK Parti’li bayan meclis üyemize bağırabiliyor. Mecliste konuşulmaması gereken kelimeler kullanıyor. Daha sakin olmalıdır aksi takdirde çok kalp kırar.

Tapuları kim verecek?
Bizim Sarıyer ya da Büyükşehir versin gibi bir sıkıntımız yok. Ama seçim döneminde verdikleri vaatler var. Hatta bir parti yıkım yapacağız diye korsan gazete bile çıkarttı. Bize iftira attılar. Bizim çıkış noktamız da burasıdır. Madem tapuları vermeyeceklerimizi söylüyorlardı o zaman AK Parti’li bir belediye versin. Şuan engellenmiyor süreç devam ediyor ancak İBB’nin vermesi için mücadele ediliyor.

MHP’lilerin muhalefetini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Aslında onlar için söylenecek çok fazla bir şey yok. Sizin gördükleriniz yanıtıdır. Bir muhalefet hiç mi ret oyu kullanmaz? Darüşşafaka’daki Diyanet’e ayrılan yerin iptalinde bile ret oyu kullanmadılar.

Sizce AK Parti Sarıyer’de seçimi neden kaybetti?
Seçimi kaybetmemizin nedeni şudur. Öncelikle bir siyasetçi iki şeye dikkat etmelidir. Bir hal ve hareketlerine dikkat etmelidir. İkincisi ise çevrede bulunan iyi siyasetçileri yakından takip etmelidir.

Önümüzdeki seçimlerde neler görüyorsunuz?
Eğer anayasa ile ilgili teklif TBMM’den geçmezse muhtemelen bir referandum olacak ve referandumda anayasa değişikliğine çok ciddi bir destek olacak. Ardından 2011 seçimleri geliyor. Bu seçimde de yine halkımız AK Parti’yi iyi bir oyla iktidara taşıyacaktır. 2014’te de bu belediyenin başarısızlığını gören halkımız AK Parti’ye görev verecek diye düşünüyorum.

Peki sizin bu seçimlerdeki duruşunuz nasıl olacak?
Teşkilatımızın görüşü bu konuda önemlidir. Bu konuda verilecek her türlü görevden kaçmayız.

SA-DER’in yönetimine girdiniz bu konuda neler söyleyeceksiniz?
Biz her birimiz ayrı memleketlerden geldik ve hepimiz Sarıyer’de yaşıyoruz. Bir çeşitliliği oluşturmalıyız. Sarıyer, Hisar’dan Rumelifeneri’ne kadar çok geniş bir alanı kapsıyor. Bu alanda Sarıyer’e hizmet etmek gurur verici. Bu yönetimdeki çok renklilik Sarıyerliler Derneği’nin partiler üstü bir dernek olduğunu göstermiş oldu.

Sporla ilgili neler düşüyorsunuz?
Spor kulüplerine yeteri kadar ilgi gösterilmiyor. Ben belediye başkanımızın yerinde olsam Sarıyer Spor Kulübü’nün başına iş adamlarını teşvik ederdim ve amatör spor kulüplerine de yeteri kadar destek olurdum. Çünkü burada spor yapan gençler Sarıyer’in geleceği ve güvencesidir.

Bu haber toplam 934 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT