1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ortada ne temel var ne de salon!
Ortada ne temel var ne de salon!

Ortada ne temel var ne de salon!

Bugün 23 Nisan 2012 ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bir sözünü daha tutamadı.

A+A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in daha projesi bile onaylanmadan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na temelini attırdığı Derbentteki nikâh salonunda bugün yani 23 Nisan 2012’de ilk nikâhın kıyılması gerekiyordu ancak ortada ne temel ne de salon var.

Hatırlanacağı gibi Sarıyer Belediyesi 7 Ocak 2012’de hem belediye binası hem de Derbent‘teki nikâh salonu için temel atma töreni organize etti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi dahi onaylanmadan nikâh salonunun temelini attırdı. Ve asılan billboardlarda, tanıtım broşürleri ve basın bültenlerinde nikâh salonunun 23 Nisan’da açılışının yapılacağı belirtildi. Bugün yani 23 Nisan 2012’de ilk nikâhın kıyılması gerekiyordu ancak ortada ne temel ne de salon var.

Hayali temeli Sarıyer Manşet ortaya çıkartmıştı
Temel atma töreninden 2 gün sonra Genç’in Kılıçdaroğlu’na hayali temel attırdığını ve nikâh salonunun projesinin dahi İBB tarafından onaylanmadığını Sarıyer Manşet Gazetesi ortaya çıkartmıştı. Sarıyer Manşet’in haberi ulusal basının da gündemine oturmuştu. Birçok haber sitesi Sarıyer Manşet'i kaynak göstererek haberimizi “Kılıçdaroğlu’na hayali temel attırdılar” başlığı ile kullandı.

Şükrü Genç’in hayali temeli alay konusu oldu
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın Büyükşehir’in yatırımlarını tanıttığı gezide İBB Meclis Üyesi Halil Canarıkan, 65 çiftin nikâhını açılışta kıydırmak için Sarıyer Belediyesi’ne müracaatta bulunduğunu iddia etti. Canarıkan, “Şimdi merak ediyorum sayın genel başkana hayali temel attıran Belediye Başkanı Şükrü Genç bu nikâhları açık alanda mı kıyacak” diyerek espri yaptı. Konu belediye meclisinde de gündeme gelmiş ve Şükrü Genç, Canarıkan’dan yardım istemişti. Canarıkan, Genç’e “Hayali temeli ben mi attırdım” demişti.

İBB projeyi onaylamadı
Söz konusu yer metro çıkışı için Sarıyer Belediyesi’nden Büyükşehir’e 30 yıllığına tahsis edildi. Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün döneminde yapılan tahsiste bu alan üzerinde Sarıyer Belediyesi’ne hizmet alanı yapılması şartı koşuldu. Metro istasyonu üzerinde hizmet alanı yapılabilecek statik taşıyıcı sisteme sahip olarak inşaa edildi. Ancak bina yapılması söz konusu olduğunda bunun alttaki betonarme istasyon yapısına ve izolasyon sistemine taşıyıcı sistem açısından uyumla eklenebilmesinin tahkiki ve İBB'nin onay şartı var.

Yine son olarak aldığımız bilgilere göre; Şükrü Genç’in İBB’de Raylı Sistemler Daire Başkanı ile görüştüğü ancak Sarıyer Belediyesi’nin hazırladığı projenin uygun olmadığı için olumsuz yanıt aldığı belirtildi.

Bu haber toplam 649 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT