1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Okul Öncesi Eğitim
Okul Öncesi Eğitim

Okul Öncesi Eğitim

A+A-

Okul öncesi eğitimin önemi ve çocukların daha sonraki akademik kariyerleri üzerinde yaptığı olumlu etkiler özellikle son 15-20 yıldır göze görünecek bir şekilde dile getirilmeye başlandı. Bunun sonucunda da veliler anaokulları içinde en iyi eğitim programını sunan ve çocuklarına en iyi şekilde bakan kurumları araştırmaya başladılar. Yani çocuğunu anaokuluna göndermeyi düşünen veliler, Beşiktaş Anaokulu gibi kelimeleri arama motorlarında aratarak ilk gördükleri sonuca göre karar vermiyorlar. Söz konusu kurumların sunduğu imkânlar, eğitim programları, beslenme, sağlık, özel etkinlikler gibi konulardaki faaliyetleri de karar verme sürecindeki velilerin dikkat ettiği özellikler oluyor.

Aramasını bulunduğu semtin adını yazmak suretiyle, örneğin Şişli Anaokulu yazarak yapan veliler, okulun sunduğu imkânların neler olduğunu dikkatle inceliyor. Özellikle günümüzün giderek küçülen dünyasında yabancı dilin önemi ve sosyal yönü kuvvetli insanların sağladığı avantajlar düşünüldüğünde, yabancı dil eğitimi ve özel etkinlikler (drama, müzik vb.) konularında özenli davranan kurumlar, velilerin tercih ettiği anaokulları oluyor. Örneğin çift dilli eğitim veren kurumlar tercih edilen okullar oluyor. Bazı anaokullarında dünya dili sayılabilecek olan İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak İspanyolca gibi dillerin eğitimi de veriliyor.

Levent Anaokulu yazarak sonuçlara ulaşan ve yukarıdaki kriterlere uygun olarak eğitim veren kurumlar arasında kalan veliler, seçim yapmak için okulun beslenme, sağlık, aile danışmanlığı, eğitim personeli ve diğer personel gibi konularda olan faaliyetlerini de inceliyor. Tabi bu durumu yadsımamak gerekir. Her ailenin en değerli varlığı ve geleceği olan çocukların ilk eğitim tecrübelerini edinecekleri kurumların seçilmesinde gösterilen dikkati anlayışla karşılamak gerekir.

Bu haber toplam 4222 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT