1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Oksidasyon Kremi ile Saç Rengi Açma
Oksidasyon Kremi ile Saç Rengi Açma

Oksidasyon Kremi ile Saç Rengi Açma

A+A-

Saçlarınıza zaman zaman ufak tefek, zaman zamansa radikal bir değişiklik iyi gelecektir. Kendinize yakışan saçı bulmak için bir çok yol denediğinizden eminim ama bu yolu muhtemelen denememişsinizdir. Bu yöntemin adı oksidasyon kremi ile saç açma yöntemidir, bu yazımızda bu krem ile saç rengi nasıl açılır hakkında yazacağız. Bildiğiniz üzere mevsimler değişikliklerde saç rengini etkiliyor. Koyu renk saçlara sahipseniz saç rengini açmak biraz daha zordur. Öncelikle belirtelim saç açma işlemi uygulanan saç daha çabuk yıpranacağı için, saçın düzenli olarak bakıma ihtiyacı olacaktır. Oksidasyon suyu yada oksidasyon kremi ile saç açma işlemi basittir fakat kuaförler tarafından tercih edilen bir yöntem değildir. Bu ürünleri kullanırken nelere dikkat edilmelidir.  

Oksidanla Saç Açma İşlemi Nasıl Yapılır

  Öncelikle oksidandan bahsetmek istiyorum. Oksidan kremler saçı boyarken kullandığımız kimyasallardır, aynı zamanda peroksite denen aynı etkiyi veren bir kimyasal vardır fakat deriye çok zarar veridiği için çok fazla tercih edilen bir ürün değildir. Oksidan ayrıca saç boyalarında kıvam ayarlayıcı bir madde olarak kullanılmaktadır. 4 tür volümü vardır, volüm arttıkça etkisi de artar. Eğer oksidanla saç renginizi açacaksanız boyayla karışıp uygulama yapmanız tavsiye edilir. Bu şekilde daha sağlıklı bir renk elde edebilirsiniz. Oksidasyon ile saç açmak istiyorsanız aşağıda ki işlemleri sırasıyla uygulamanız gereklidir.  

  • Bu işlemi kirli saçlara uygulamanız tavsiye olunur.
  • Saç renginizin tonuna karar verdikten sonra en uygun volümü seçebilirsiniz. (Oksidan 10, 20, 30, ve 40 volümlük olarak piyasada yer almaktadır.)
  • Öncelikle oksidanı hazırlamak için oksidanı bir kaba dökmeniz gerekiyor fakat bu işlemi yaparken mutlaka eldiven giymeniz gereklidir. Aksi halde ellerinizde çamaşur suyu etkisi yaratabilir yada alerjik reaksiyon görebilirsiniz.
  • Boya ile kullanmayı düşünüyorsanız oksidanı döktüğünüz kaba boyayı koyup beraber karıştırmanız gerekiyor.

  Öncelikle saç uçlarından başlayarak diplerine inmeniz gereklidir. Tepe saçlarınızda daha çabuk etki gösterecektir, bu sebeple boyamaya ense köklerinizden başlayabilirsiniz. Saçlarınızı tutamlar halinde ayırıp bu işlemi uygularsanız daha hızlı sonuç alırsınız. Tüm saça uygulamak için parmaklarınızla masaj yapın. Yaklaşık yarım saat saçınızda tutabilirsiniz, fakat en fazla yarım saat tutmanız tavsiye edilir. Daha fazla saçla ilgili içeriğe ulaşmak için bu linke tıklayınız; https://www.tesetturgiyim.org/category/sac/sac-modelleri/   Son olarak sizlere diyet, sağlık, makyaj, saç modelleri, tarif, kim kimdir, saç bakımı, dekorasyon, kadın giyim ve tesettür giyim konularında profesyonel editörlerimiz tarafından yazılan bir çok içeriğin bulunduğu çiçeği burnunda sitemize davet etmek istiyoruz. Aşağıda ki linkten tüm bu içeriklere ulaşmanız mümkündür.   Kaynak: https://www.tesetturgiyim.org/

Bu haber toplam 1537 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT