1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Oflu İsmail' son yolculuğuna uğurlandı
'Oflu İsmail' son yolculuğuna uğurlandı

'Oflu İsmail' son yolculuğuna uğurlandı

Akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Sarıyer'de yaşayan ve Türkiye'nin tanınmış isimlerinden "Oflu İsmail" olarak tanınan İsmail Hacısüleymanoğlu Kilyos'ta toprağa verildi.

A+A-

Salı günü tedavi gördüğü hastanede vefat eden Hacısüleymanoğlu'nun (77) Kilyos Merkez Camisinde düzenlenen cenaze törenine, ailesi ve yakınlarının yanı sıra, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, eski Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ağar'ın oğlu Tolga Ağar, Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker, Necdet Ulucan ile Zeynel Abidin Erdem, Eray Kapıcıoğlu, Murat Cevahir, Mehmet Köymen, İsmail Türüt, Metin Şentürk ve Hakan Ural'ın da aralarında bulunduğu siyaset, iş ve sanat dünyasından isimler katıldı. Cenazeye ayrıca “Dırej Ali” lakabıyla bilinen Şanlıurfalı İşadamı Ali Yasak da katıldı. Ali Yasak’ı hemşerisi olan Sarıyer’deki İlboğa ailesi karşıladı.

Hacısüleymanoğlu'nun eşi ve çocukları cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Törene, eski bakanlardan Mehmet Ali Yılmaz ile Sedat Peker, Fatih Bucak, Atilla Saral, Nejat Ergin de çelenk gönderdi.

Cavit Çağlar, Hacısüleymanoğlu'nun iyi bir insan ve dost olduğunu belirterek, "İyi bir aile babasıydı. Nur içinde yatsın. Mekanı cennet olsun. En son hastanede görüştük. Bir ay önce de beraber balık ziyafeti çekmiştik" dedi.
Erdoğan Bayraktar da Hacısüleymanoğlu'nun memleketinden yakın dostu ve hemşehrisi olduğunu ifade ederek, "Sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Allah gani gani rahmet eylesin. Yeri mekanı cennet olsun. Eşe, dosta garibana faydaları vardı. Üzgünüz" dedi.

Sanatıçı İsmail Türüt ise “Bir çınar daha gitti işte. Bizim için, Karadeniz için değerli bir ağabeyimizi kaybettik. Bir ay önce ortak bir dostumuzun düğününde bir iki saat beraber oturma fırsatımız oldu.” ifadelerini kullandı.

İbrahim Hacıosmanoğlu ise çok üzgün olduğunu belirterek "Rahmetli çocukluğumuzdan beri idolümüzdü. Kendisine her Oflu'nun bir vefa borcu vardır. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Kılınan namazın ardından bir süre omuzlarda taşındıktan sonra cenaze aracına konulan Hacısüleymanoğlu'nun cenazesi Kilyos Ağlamış Dede Mezarlığında toprağa verildi.

Bu haber toplam 8801 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT