1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Neden yönetilebilen Dedicated Server gerekir
Neden yönetilebilen Dedicated Server gerekir

Neden yönetilebilen Dedicated Server gerekir

Sunucu, hosting sistemine nazaran pek çok avantajı olmakla beraber, gerektirdiği yönetim standartları nedeniyle, özellikle web yöneticisi olmayan veya yöneticileri sunucu yönetimi yeterliliğine sahip olmayanlar için bir miktar zorluklar ortaya koymaktadır

A+A-

Zira, sunucular hosting paketleri gibi veri merkezi veya hosting firması tarafından sevk ve idare edilmezler. Dedicated Server hizmetlerinde yönetim hizmeti, temel düzeyde verilip, kalan tüm işlemler kullanıcıya bırakılırken, fiziksel sunucu da bu da söz konusu değildir. Yani dedicated server kullanacaksanız, ya sunucu dilini bilmeli veya bir web master tedarik etmelisiniz. Ancak bir webmaster maliyeti oldukça yüksel olacak ve neredeyse sunucu maliyetinin birkaç misline isabet edecektir.

Oysa dedicated server sunan veri merkezlerinin kimileri sizlere yönetilebilen sunucu çözümleri sunmaktadır. Bu kapsamda bahsettiğimiz yöntem, sunucunun konfigürasyonunun ayarlanması değildir. Örneğin sunucuya bir uygulama kurulması bir fonksiyonun düzenlenmesi, hatta sunucunun bütünüyle biçimlendirilip yeniden kurulması, ihtiyaca yönelik özelleştirmelerin yapılması gibi hususlar, yönetilebilen sunucu çözümleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde sunucu maliyetleri hızla azalmaktadır. Buna sebep olarak veri merkezlerindeki genliği artması, teknolojinin yükselip,maliyetlerin daha makul seviyeye gelmesi gösterilmektedir. Ancak, elbette sunucular kendi kendilerine çalışmazlar. Dönemsel olarak müdahale edilmesi, arızalarının giderilmesi ve elbette yenilemelerin yapılması gereklidir. Sunucuların yönetimsel işlemlerinin bütünü görsel kontrol paneli üzerinden yapılamaz.  Bazı fonksiyonların komut sistemi üzerinden bilgisayar ve sunucu programlama komutlarını kullanarak ayarlanması gerekecektir. Bu dili yazılımcıların bir kısmı dahi bilmemektedir, ki amatör kullanıcıların bilmesi söz konusu dahi değildir. Bu durumda dedicated sunucu sunan hosting firmaları maalesef tek seferlik şifahen hizmet vermemektedir. Bu dünyanın her yerinde böyledir.

Ancak, DoraBase dilerseniz sizler için her zaman hizmetinizde olan bir webmaster gibi hizmet verebilir ve sunucunuzla ilgili tüm ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde çözebilmektedir. Size hizmeti sunan kişiler olarak yönetilmesi hususunda oldukça ileri düzeyde bilgiye sahip olduğumuzu ve sorunlarınızı efektif biçimde çözebileceğimizi söylememiz yanlış olmayacaktır. Bizden yönetimli dedicated server alarak, klasik hostingin kullanım özelliklerine sahip; yani o kadar kolay bir sunucu çözümü elde etmiş olursunuz. Sunucunuzun yönetimi artık hiç sorun değil, çünkü DoraBase hizmetinizde. http://www.dorabase.com/ adresinden firmanın diğer hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

Bu haber toplam 993 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT