1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?
NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

Ülkemiz içerisinde son zamanlarda kira fiyatlarının özellikle büyük kentler içerisinde yaşanmakta olan nüfus artış hızına bağlı olarak artmış durumda olduğu görmekteyiz.

A+A-

 

Ülkemiz içerisinde son zamanlarda kira fiyatlarının özellikle büyük kentler içerisinde yaşanmakta olan nüfus artış hızına bağlı olarak artmış durumda olduğu görmekteyiz. Kira fiyatlarının bu şekilde yükselmesi neticesinde vatandaşlarımızın birçoğu artık ev sahibi olmanın çeşitli yollarını aramaktadırlar. Bu yüzden vatandaşlarımızın çoğu ya TOKİ tarafından yapılan dairelere başvurmaktadırlar ya da çeşitli şirketler aracılığı ile faizsiz ve vade farksız bir şekilde ev sahibi olmayı planlamaktadırlar.

Ev Sahibi Olmanıza Yardımcı Olan Firmalar Nasıl Çalışır?

Ev almak istiyorum diye kara kara düşünce içerisindeyseniz ve faizsiz şekilde nasıl ev satın alabilirim diye merak ediyorsanız bu yazımız tam sizin düşüncelerinize hitap etmektedir. Ülkemiz içerisinde başta Birevim firması olmak üzere birçok firmanın hizmet vermekte olduğu bu sektörün bir çalışma prensibi bulunmaktadır. Bu sistem genellikle satın alınacak olan evin fiyatının belirlenmesi ve buna göre kişilerin taksit seçeneklerinden birini seçmesi ile başlamaktadır. Belirlemiş olduğunuz taksit seçeneğine göre dahil edilmiş olduğunu grup içerisine eklenerek her ay bir kişinin ev taksiti ödenmektedir. Her ay belirlenmiş olan ev tutarı belirlenip bir havuz içerisinde toplandıktan sonra dahil olduğunuz evin fiyatı toplanmış olmaktadır. Noterin izlemekte olduğu bir çekiliş ile sırası gelen katılımcı biriken tutarla ev sahibi olabilmektedir. Bu firmalar genellikle ipotek teminat usulü ile çalışmaktadırlar. Ev sahibi olan kullanıcılar genellikle evlerinin borcu bitene kadar evlerini satma hakkına sahip değillerdir. Bu yöntemin uygulanmasının sebebi herhangi bir şekilde diğer katılımcıların hakkının engellenmesidir.

Bu Sistemin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Ev almak düşüncesi içerisinde bulunan insanların genellikle bu sistemi kullanmalarının kendilerine sağlamış olduğu bazı avantajlar bulunmaktadır. Bu avantajlar şu şekildedir; Ev almak istiyorum düşüncesi ile hareket edip bu yöntemi seçerek herhangi bir şekilde faiz ödemeyeceksiniz. Ev almak isteyen kişiler ülkenin istedikleri yerinde beğendikleri evi satın alabilme hakkına sahiptirler.

Ev almak isteyen kişiler bu yöntem sayesinde tasarruf sağlamış olacaklardır.  Ev almak istiyorum düşüncesi ile hareket edip bu yönteme dahil olan kişiler sıkıntı yaşadıkları takdirde taksitlerini dondurma haklarını ellerinde bulundurmaktadırlar. Böylece herhangi bir şekilde zan altında kalmayacaklardır.

Bu haber toplam 285 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT