1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Müteahhitler işte böyle zengin ediliyor!
Müteahhitler işte böyle zengin ediliyor!

Müteahhitler işte böyle zengin ediliyor!

Sarıyer Belediyesi’nin Pınar Mahallesi’nde iki yıl önce milyarlarca lira harcayarak yaptığı parkı söküp yeniden yapması tepkilere neden oldu.

A+A-

Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2010 yılında Pınar Mahallesi Balabandere sokakta bir park yapıldı. Belediyenin 2010 faaliyet raporunda da yer alan parka Ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel’in ismi verildi. Milyarlarca lira harcanarak yapılan parka çocuk oyun grubu, mini futbol sahası ve jimnastik aletleri de konuldu.  Ancak üzerinden daha iki yıl geçmesine rağmen parkın yıkılıp yerine yeni bir park çalışmasının başlaması kafalarda soru işaretleri bıraktı.


yapbozic2.jpg
 
Yap-boz işlerle borç 180 milyona ulaştı
Sarıyer Manşet’e konuşan mahalle halkı, “Burada yeni bir park yapılmıştı. Gayet güzeldi. Çocuklarımız oyun oynuyorlardı. Hiçbir şikâyetimiz yoktu. Ama nedense o güzelim park yıkılıp yeni bir çalışma başladı. Hiçbir anlam veremedik. “Burada ne yapılacak” diye sorduğumuzda da park yapılacağını söylüyorlar. Müteahhitler para kazanacak diye böyle yap-boz işlerle halkın parasını har vurup harman savurmaya kimsenin hakkı yok. Belediyenin borcu 180 milyona ulaşmış yazıktır. Belediye Başkanının bu savurganlığa dur demesi gerekiyor” diye konuştular. 

yapbozic1.jpg

SARIYER BELEDİYESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU
faaliyet.jpg

 
Bu haber toplam 6484 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

5 Yorum