1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Müteahhitler AK Parti'yi işte böyle karıştırdı!
Müteahhitler AK Parti'yi işte böyle karıştırdı!

Müteahhitler AK Parti'yi işte böyle karıştırdı!

İBB'nin Ferahevler Camii'nin taşınması kararı ile ilgili yapılan birbiri ile zıt açıklamalar AK Parti’nin Sarıyer’deki durumunu gözler önüne koydu.

A+A-

İlk kez Sarıyer Manşet'in gündeme getirdiği İBB'nin Ferahevler Camii'nin taşınması kararı ile ilgili AK Parti cephesinden farklı açıklamalar geldi. Birbirini tutmayan ve tamamen zıt açıklamaların gelmesi ise AK Parti’nin Sarıyer’deki durumunu gözler önüne koydu.

Ferahevler Mahallesi’nde AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın tam karşısında bulunan Açı ve İmaj İnşaat’ın proje alanında kalan caminin alanı geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde değiştirildi. Sarıyer’de tepki alan kararın ardından AK Parti cephesinden farklı açıklamalar geldi. Salih Bayraktar’ın bir yerel gazeteye “Alan boş görünüyordu bu nedenle böyle bir karar alındı” sözlerinin nedeni ise ortaya çıktı. İddialara göre; müteahhitler adına dosyayı takip eden bazı ilçe yöneticileri dosyaya 2016’daki uydu görüntüsü yerine alanın 2014 görüntüsünü ekleyerek muteahitlerin istediği yönde bir karar çıkarttı.

Nurettin Çelik: “Spor tesislerinin olduğu alana yeni bir cami yapılacak”

Sarıyer Manşet’e açıklama yapan İBB Meclis Üyesi Nurettin Çelik, Maltepe’de güzel bir örnek cami projesinin olduğunu, spor tesislerinin bulunduğu bu alana yeni bir cami yapılacağını ancak eski caminin de yıkılıp yerine yeniden yapılacağını söyledi. Yani Nurettin Çelik’e göre Ferahevler’de iki cami yapılacak.

Temel Başalan; “Caminin yeri değiştirildi”

AK Parti İBB Grup Başkanı Temel Başalan ise meclisteki konuşmasında caminin yerinin değiştirildiğini söyledi. Başalan;  Sarıyer’de Ferahevler’deki bir caminin yerinin değiştirilmesine ilişkin plan değişikliğine CHP’lilerin ‘ret’ oyu vermesine dikkat çekerek, “Cami de bizim cemevi de. İhtiyaç durumuna göre cemevi de yapılacak cami de” dedi. 

Salih Bayraktar; “Spor alanına cami yapılmayacak”

Bazı yerel gazetelere karardan haberinin olmadığını belirten AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ise “Ferahevler Mahallesi’ndeki eski cami yıkılıp, aynı yerde yenisi yapılacak. Diğer alanla ilgili de  İBB Meclisi’nden orada yeni bir cami yaptırılması ile ilgili bir kararın çıkma nedeni ise alanın boş olarak görünmesi. Gerekli itirazları yaptık. Şimdi bu kararın yeniden gözden geçirilmesi söz konusu olabilir. Bununla ilgili düşüncemizi biz İBB’nin ilgili birimlerine ilettik, gerekenin yapılacağını düşünüyorum.”dedi.

ferahevler-komisyon-raporu.jpg

İmar Komisyonu Raporu’na göre caminin yeri değiştirildi

Sarıyer Manşet’in ulaştığı imar komisyonu raporuna göre ise Ferahevler’deki caminin yeri değiştirildi. Eski caminin yeniden yapılacağına dair herhangi bir karar da bulunmuyor.

Müteahhitler Büyükşehir'e cami taşıttırdı

Bu haber toplam 3655 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

7 Yorum