1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Müşteri Takibi için CRM Programı
Müşteri Takibi için CRM Programı

Müşteri Takibi için CRM Programı

Geçmiş zamanlarda da uygulanan sistem günümüzde daha gelişmiş şekli ile müşteriye yönelik yapılabilecek tüm faaliyetleri kapsayacak şekilde programlama teknikleri ile desteklenmiştir.

A+A-

Müşteri takip programı hazırlayıp sunmuş olduğumuz müşteri ilişkileri yönetmeye yönelik firma ile ilişkide bulunan müşterileri tanıyabilmek ve bu müşterilerin ihtiyaçlarını anlayabilmek bunun doğrultusunda da müşterilere uygun hizmet ve ürün geliştirme işlemleri için bütün bilgileri bir araya toplayarak bir organizasyon oluşturulmuş hali ile paylaşmasını sağlamaktır. Geçmiş zamanlarda da uygulanan sistem günümüzde daha gelişmiş şekli ile müşteriye  yönelik yapılabilecek tüm faaliyetleri kapsayacak şekilde programlama teknikleri ile desteklenmiştir. Eski sistemlerde olduğu şekilde ana tema yine müşteri odaklı olmaktadır. Hazırlamış olduğumuz Crm programı işletmelerin web siteleri üzerinden yayınlamış oldukları hizmet ve ürünlerinin karşılığında elde ettikleri müşteri topluluğunu sadık müşteriye dönüştürebilmek için veya sadık müşteri olarak elde etmiş oldukları müşteri potansiyellerini daha da genişletmek amacı ile bu programı teknolojik destekler yardımı ile kolay kullanılabilir ve başarılı sonuçlar elde edebilir durumda tasarlamaktayız.

CRM Programı Müşteri Detayları

  • Müşterinin geliş amacı 
  • Müşterinin ilgilendiği ürün 
  • Müşterinin detaylarını incelediği ürün 
  • Müşterinin gelme sıklığı 
  • Müşterinin hangi ürün üzerinde yoğunlaştığı 
  • Müşterinin yorumları  

Müşterinin geri bildirimleri bütün bu olumlu ve olumsuz müşteri bilgileri kayıt altına alınarak olumlu davranışları daha da geliştirmeye olumsuz davranışlarının karşılıkları ise düzenlemeye alınarak iş hacmini veya ürün satış hacmini genişletebilmektedir. 

Müşteri takip programı daha önce de saymış olduğumuz gibi şirketlerin kullanımına sunulurken amaçlarının ne yönde ağırlık kazanacağı da dikkate alınarak yapılmaktadır. Crm programı sayesinde şirketler en doğru malı seçerken hizmetinde en iyi şekilde verilebilmesi sonucunu elde edebilmektedirler. Yaptıkları bu çalışmalar sonucunda en doğru zamanda ve en uygun fiyata müşteriye malı nasıl sunacaklarını ve en doğru noktanın neresi olduğunu aldıkları veriler sonucuna göre belirlemektedirler. Yani burada anlatmak istediğimiz programın işletmeler üzerindeki faydası müşteriler ile olan iletişim şekilleri en düşük maliyetle en çok müşteriyi elde edebilme çalışmaları olmaktadır.  

Crm programı işletmelerin hali hazırda bulunan müşterileri ile devam ettirdikleri ilişkileri geliştirmek maksadı ile sonuçlar elde edebilmektedirler. Bu sonuçlar doğrultusunda yeni müşteriler kazanırken kazandıkları müşterileri de sadık müşteriye dönüştürebilmektedirler. Crm programı genel olarak kullanıldığı alanlar içerisinde firmaların şu anda kullanmış oldukları çağrı merkezleri gibi alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Günümüzde çoğunlukla internet alışverişlerinde şirketlerin web sitesi uygulamalarında crm programı önem kazanmaktadır. Crm programı kullanarak müşterilerinin tansiyonlarını ölçerek tüm gelişmeleri takip etme fırsatı yakalayabilmektedirler. Yakın zamana kadar firmalar ürün odaklı yapmış olduğu çalışmalarını günümüzde bizim hazırlayıp sunmuş olduğumuz crm programı yardımı ile müşteri odaklı olarak kullanmaktadırlar.  

Müşteri takip programı günümüzde kitlesel pazarlama yönteminden bireysel pazarlama yöntemine dönen firmaların şahıslar üzerine olan etkileri yapılan alışverişler ve web sitesi ziyaretleri baz alınarak bireysel pazarlamaya dönüşmüş olmaları müşteri üzerindeki bilgi edinme kaynaklarını da genişletmektedir. Web siteleri üzerinde rekabet ortamına giren firmalar crm programı yardımı ile müşterilerini kontrol altında tutarak gerekli tüm terbilerini alabilmektedirler. Aldıkları tedbirler sayesinde ürün geliştirme ürün çeşitliliği artırma, web siteleri üzerinde aktivelere düzenleme gibi çalışmalarda da yönlendirmeler yaparak firmaları destekleyici olmaktayız. Titiz çalışmalar ile ortaya çıkartmış olduğumuz crm programı müşteri kazanımı konusunda en başarılı sonuçları elde edebilen bir uygulama olmaktadır. Bilişim teknolojilerinin gelişmiş olduğu günümüzde proje odaklı çalışmalar sayesinde firmaların daha güncel olayları takip etmesine de destekte bulunmaktayız. Hazırladığımız tüm programlar şirketlerin rekabet düzeylerini yükseltici müşteri potansiyellerini arttırıcı kullanımı en basit uygulamalardan olan Müşteri takip programı ile müşteriler ile sıkı ilişkiler içinde olmaları sağlanmaktadır. bu ilişkiler sayesinde müşteri odaklı çalışmaları başarılı sonuçlar vermektedir. 

Detaylı bilgi için lütfen Tıklayın https://www.basarbilisim.com/musteri-takip-programi

Bu haber toplam 955 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT