1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Muhteşem Doğası ile Erikli ve Görülmesi Gereken Yerleri
Muhteşem Doğası ile Erikli ve Görülmesi Gereken Yerleri

Muhteşem Doğası ile Erikli ve Görülmesi Gereken Yerleri

Erikli, konumu ile kısa süreli tatil planlarında veya hafta sonu kaçamaklarında gidilebilecek yerler arasındadır.

A+A-

Her yaz döneminde Ege ve Akdeniz sahillerini tercih eden tatilciler farklı ve daha sakin alanlara da yönelmeye başlamıştır. Bunun sonucunda el değmemiş doğal güzellikleri olan ve aynı zamanda rahatlıkla ulaşımın sağlanabildiği noktalar gündeme gelmiştir. Erikli de bu şekilde son erikli kiralık yazlık zamanlarda pek çok misafir için cazip bir tatil bölgesi haline gelmiştir. Özellikle büyük şehirlerden zahmetsizce gidilebilen belde İstanbul’a da oldukça yakındır. Konumu ile kısa süreli tatil planlarında veya hafta sonu kaçamaklarında bile alternatiflerde üst sıralara yerleşmiştir.

Erikli akvaryum özelliğindeki Saroz körfezinin berrak suları ile deniz, kum, güneş üçlemesinin tadını çıkarabileceğiniz temiz plajlara sahiptir. Büyük ve yeşil bir orman örtüsüne de sahip olan beldede konaklama için kuş seslerinin cıvıltıları ile güne merhaba diyebileceğiniz bungalow evler, erikli çiftlik ve bağ evleri de bulunmaktadır. Yakın civarlarda bulunan Koruklu, Yaylaköy, Beyköy, Çelitik, Danişment Sahili, Kum Ocakları Sahili gibi gezilip görülmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Uzunkum en ünlü plajlarından biridir. Uzunkum 1km’lik bir kıyı şeridine sahiptir. Sit alanı olduğu için üzerinde bir tesis bulunmamakla birlikte kamp yapılabilecek uygunluktadır. Giden ziyaretçiler her nevi ihtiyaçlarını da yanlarında götürmektedir.

İtalyan Koyu ise adını savaş sırasında İtalyanlara karşı Türklerin yaptığı ve hala günümüze kalıntıları kalmış olan mevziden almaktadır. Sahili az taşlıklıdır ve yüksek tepelerinden gün batımı keyifle izlenebilmektedir. Yine tesisi olmayan bölgede kamp yapılabilmektedir. Halk plajının uzunluğu 3 km genişliği ise 30-40 metreyi bulabilmektedir. İbrice Limanı ise dalış tutkunlarına hitap etmektedir. Derinliği 45 metreyi bulan sularda deniz canlılığı oldukça çeşitlidir. Dalış için kısa eğitimler de verilmektedir. Akşam saatlerinde kurulan yöresel halk pazarları ve Arasta Bazaar’dan sevdikleriniz için harika hediyelikler beğenebilir ve satın alabilirsiniz. Erikli sahili iki ayrı zamanda iki değişik festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte müziğin ritmini yakalayabilir ve müthiş deniz manzarası ile keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Her bir noktasını doya doya yaşayabileceğiniz Erikli için hemen planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu haber toplam 933 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT