1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Muhtardan Şükrü Genç'e soğuk duş
Muhtardan Şükrü Genç'e soğuk duş

Muhtardan Şükrü Genç'e soğuk duş

“Engelleniyorum” diyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e CHP’li olarak bilinen muhtardan soğuk duş: “O senin çaresizliğin”

A+A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,  Kireçburnu’ndaki Biba Restaurant’ta düzenlediği kahvaltıda muhtarlarla bir araya geldi.  Konuşmalarının büyük çoğunluğunda CHP’li belediye olduğu için projelerinin engellendiğini söyleyen Şükrü Genç,  CHP’li olarak bilinen Poligon Mahallesi Muhtarı Hasan Kılıçöz’ün “O projeleri bizimle paylaşın” sözlerine cevap veremedi. Sorularına cevap alamayan Muhtar Kılıçöz, “Demek ki ortada bir projeniz yok, bu da sizin çaresizliğiniz” diyerek tepki gösterdi.

“Hangi projeniz engellendi bize açıklayın”
Seçilmesinin üstünden 3,5 yıl geçmesine rağmen verdiği sözleri yerine getiremeyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, muhtarlarla yaptığı toplantıda CHP’li belediye olduğu için Büyükşehir ve hükümet tarafından önüne sürekli engellerin çıkartıldığını ima ederek konuştu.  Şükrü Genç’in konuşmasından sonra söz alan Poligon Mahallesi Muhtarı Hasan Kılıçöz “Kentsel dönüşümle ilgili bir çalışmanız ve projeniz var mı? Bu konuda alınan meclis kararları var mı? Tapusuz yerlerde yaşayan halkın sorunlarını nasıl çözeceksiniz, buralarla ilgili neler yapmayı planlıyorsunuz? Engelleniyorum dediniz. Hangi konularda engelleniyorsunuz bunu lütfen bizimle paylaşın biz de bunu bilelim. Halkın yararına neler yapıyorsunuz bunları bilmiyoruz” dedi. Başkan Genç, Muhtar Kılıçöz‘ün bu sözlerine gerekli cevapları veremeyince, Kılıçöz tepki göstererek, “Ben sizin başarısızlığınızdan bahsetmedim. Sorularıma cevap alamadım. Demek ki bize ve halka açıklayacağınız bir projeniz yok. Bu da sizin çaresizliğiniz” dedi. Şükrü Genç ile Kılıçöz arasında söz düellosu yaşandı. Bazı muhtarlar
Kılıçöz’ü dışarı çıkartarak yatıştırmaya çalıştı.

Hatırlanacağı gibi Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç daha önce de Orhan Saka Amatörler Evi’nde Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz ve Rumeli Hisarı Muhtarı Çetin Karayılan’la sert bir şekilde tartışmıştı. Küfürlerin havada uçuştuğu tartışmada diğer muhtarların araya girmesiyle kavga son anda önlenmişti.

Bu haber toplam 2144 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT