1. YAZARLAR

  2. Vedat ÖZDEMİR

  3. Muhtar neyin peşinde?
Vedat ÖZDEMİR

Vedat ÖZDEMİR

Genel Yayın Yönetmeni
Yazarın Tüm Yazıları >

Muhtar neyin peşinde?

A+A-

Sarıyer Manşet Gazetesi olarak Rumelikavağı’nda başta çocukları sonrada kamu kurumları tarafından ölüme terk edilen 70 yaşındaki Hatice Akbakan’ın dramını gündeme getirdik. Başta Sarıyer’deki iki hastanenin, ardından da Sarıyer Belediyesi’nin konuya nasıl duyarsız kaldığını açık ve net bir şekilde yazdık. Ve yaşlı kadının dramının gündeme gelmesiyle birçok kişi harekete geçti. Sağ olsun CHP’li Meclis Üyesi Erol Aydın, Şafak Hastanesi’nin sahibiyle görüşerek bir şeyler yapmaya çalıştı. Ama haberi okuduktan sonra durumu öğrenen Sağlık Grup Müdürü Şükrü Yapıcı daha erken davranarak yaşlı kadını Şişli Devlet Hastanesi’nde tedavi edilmesini sağladı. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber’in de kadının evine gidip yerinde inceleme yaptığını biliyoruz. Evet, kadın şuanda en azından tedavi ediliyor. Ve bu konuda duyarsız kalmayan herkese çok teşekkür ediyoruz.

Şimdi gelelim olayı farklı yönlere çekmeye çalışan CHP’li kimliği ile bilinen ve belediyenin avukatlığına soyunan muhtarımıza… CHP’li, AK Partili, MHP’li ya da farklı bir görüşü savunabilirsiniz. Ama unutmayınız ki muhtar dediğiniz mahallede herkesin hakkını korur. Görevine siyaseti bulaştırmaz. Peki, bizim muhtarımız ne yaptı? Kendisini severim ama bu konudaki tutumunu son derece yanlış bulduğumu söylemek istiyorum. Muhtar belediyeye yandaş bir gazeteye yaptığı açıklamalarla yaşlı kadının dramını gündeme taşıyan ve yetkilileri harekete geçiren Sarıyer’deki iki gazeteyi suçlamaya kalktı. “Belediye başkanını koruyacağım” diye fotoğraflarla, belgelerle ve tanıklarla ortada olan dramın yalan olduğunu söyledi. Anlaşılan muhtar, “Belediye oy kaybetmesin de kadın ölse ne olur” anlayışında… Ama unutmasın ki, Sarıyer Manşet Gazetesi’ne göre o kadının bir gün daha fazla yaşaması; belediye başkanının koltuğundan da, kaymakamın koltuğundan da ve başhekimlerin koltuğundan da daha önemlidir.  

Belediye ölüme terk edilen kadına kömür vererek sahip çıkmış!
Açıklamalarında, “İstinye Devlet Hastanesi yukarda görülen belgeden de anlaşılacağı gibi hastaya bakamayacaklarını beyan ederek hastayı evine geri gönderdiler” demiş. Biz de bunu haberimizde belirtmiştik zaten, yine Sarıyer Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü kendisinden istenen her hizmeti yaptığını söylüyor. Evet, biz yazdıktan sonra belediye gidip bakmış, bunu da inkâr etmiyoruz. Tüm açıklamasını belediyeye ayıran muhtarımız, “Sarıyer Belediyesi tarafından oturduğu kulübenin camları, çatısı en kısa zamanda yapılacaktır” diyerek belediye adına söz vermeyi de ihmal etmemiş. Kadın öldükten sonra o kulübeyi belki müze yapar üstüne de Sarıyer Belediyesi’nin tabelasını asarsınız!

Son olarak belediyenin ölüme terk edilen yaşlı kadına kömür verdiğini söylüyor. Ne büyük bir hizmet değil mi, ölmek üzere olan kadına “kömürünü de verdik gözlerin açık gitmesin!” öyle mi!

Bakın Sayın Muhtar; belediyeden nemalanabilirsiniz…
Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan işçilere arabanızı yıkattığınız gibi tüm imkânlar emrinize verilmiş olabilir.
Ama yanlı ve yanlış açıklamalarla kimsenin avukatlığını yapma hakkınız yok!
Rumelikavağı’nda yaşayan herkesin sorununa sahip çıkmak zorundasınız…

Yaşlı kadın ölüme terk edildi!

Bir can böyle kurtuldu

Bu yazı toplam 4378 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

7 Yorum