1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Motosiklet Maskesi!
Motosiklet Maskesi!

Motosiklet Maskesi!

Motor kullananlar bilir: Motosiklet kullanmanın ilk kuralı, kask kullanmaktır.

A+A-

Kuraldan da öte; can güvenliği açısından bu kaskların kullanılması, hayati önem taşır. Fakat bu kasklar, genellikle direkt olarak kullanılmaz. Kaskın içerisinden bir de motorcu maskesi kullanılır. Öncelikle bu maske takılıp, üzerinden de kask kullanılır. Peki neden?

Motosiklet Maskesi Neden Kullanılır? Özellikleri Nelerdir?

Motor kullanan kişilerin taktıkları bu maskelerin, yazlık ve kışlık olmak üzere iki türü vardır. Ve her ikisinin de farklı özellikleri bulunur.

Kışlık maskeler; rüzgâr geçirmeme özellikleri sayesinde, motorcuları kış mevsiminin o sert rüzgârlarından koruyacaktır. Üstelik rüzgâr geçirmediği gibi, aynı zamanda da sıcak tutacaktır. Bu maskeler motorcuların sadece yüz kısmını değil, boyunlarını da kapsayan bir özelliktedir. Dolayısıyla; hem yüz kısmını hem de boyun kısmını, soğuğa ve rüzgâra karşı koruyacaktır. Bu nedenle de; soğuk kış günlerinde, motor tutkunlarının ya da motorla seyahat edenlerin kullanması gereken bir aksesuardır.

Yazlık maskeler ise; kışlık maskelerin tam aksine, sıcak değil serin tutacaktır. O sıcak yaz aylarında, nem oluşumuna engel olacak, motorcuların derin nefes alabilmelerine imkân tanıyacaktır.

Kullanılan malzemelerin özelliği gereği, hava alabilir yapıda üretilen bu maskeler, nefes almaya engel değildir. Bu sayede motorcuların rahat kullanımına olanak sağlar. Üstelik esnek yapıları sayesinde; boynu sıkma, boğma gibi herhangi bir sıkıntı da vermeyecektir.

Motosiklet maskesi çeşitlerinden bazıları, çok amaçlı olarak da kullanılabilir. Bu özellik, genellikle esnek yapılı olan maskelerde geçerlidir. Bu tarz ürünler, maske olarak kullanılabildiği gibi; bileklik, bandana, atkı, saç bandı gibi farklı alanlarda da kullanılabilir. Bu motorcu maskelerinin çeşitli amaçlarla kullanılabilmesi de, maskelerin bu türüne olan ilgiyi arttırır.

Motorcu Maskesi Nereden Alınır?

Siz de bir motosiklet tutkunuysanız ya da günlük hayatta araç olarak motor kullanıyorsanız; bir maske edinmelisiniz. Kışın soğuktan korunmak, yazın da sıcaktan korunup serinlemek için bir maske şart! Kendi zevkinize uygun olan maskeyi bulmak ve hemen almak için; https://www.motosikletonline.com/Balaklava-Maske-Buff,LA_117-2.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu adresten çeşitli markaların maskelerini bulabilir, size en uygun olanı sipariş edebilirsiniz.

Bu haber toplam 1992 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT