1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Mobil Sağlık Taraması Yapan Firmalar ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?
Mobil Sağlık Taraması Yapan Firmalar ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Mobil Sağlık Taraması Yapan Firmalar ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

İşyerinde sigortalı çalışan personellerin periyodik sağlık kontrollerinin yapılması; iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı gereği yasal zorunluluğa dönüştürülmüştür.

A+A-

İşyerinde sigortalı çalışan personellerin periyodik sağlık kontrollerinin yapılması; iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı gereği yasal zorunluluğa dönüştürülmüştür. İşletmelerin faaliyet alanlarının dahil olduğu tehlike sınıflarının gereksinimleri farklı olsa da belli dönemlerde hem az tehlikeli hem tehlikeli hem de çok tehlikeli sınıflara dahil olan işyerleri çalışanlarının sağlık kontrollerini yaptırmalıdır.

 

Çalışanların sağlık kontrollerinin yapılması işverenler için bir zorunluluktur ancak işverenler iş verimliliğini de eş zamanlı olarak korumak zorundadır. Bu noktada devreye mobil sağlık taraması yapan firmalar girer. İşyerlerinde sigortalı olarak çalışanların sağlık taramalarının hızlı bir şekilde yapılmasını mümkün kılan mobil sağlık hizmetleri; bu hizmeti vermeye izinli olan OSGB’ler tarafından yeterli donanıma sahip mobil sağlık araçlarında verilir. Siz de çalışanlarınızın sağlık kontrollerini yaptırmayı düşünüyorsanız, çalışanlarınızı hastaneye göndermeden önce mobil sağlık hizmetlerinin faydalarını inceleyebilirsiniz.

 

Mobil Sağlık Hizmetleri ile Hızla Sonuca Ulaşın

 

Mobil sağlık taramasıyapan firmalardan hizmet alarak çalışanlarınızın sağlık kontrollerini hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Sağlık taramaları için izin vermekten kurtulabilir, iş verimliliğinizi düşürmeden yasal yükümlülüklerinizi yerine getirebilirsiniz. Akciğer grafisi, portör taramaları, işitme testi vb. hizmetleri alabileceğiniz mobil sağlık taraması yapan firmalar arasından doğru seçimi yaparak cezai yaptırımlardan kurtulabilir ve çalışanlarınızın işletmenize duyduğu bağlılığı arttırabilirsiniz.

 

Mobil Sağlık Taraması Yapan Firmalar ile İş Verimliliğinizi Koruyun

 

Mobil sağlık taraması yapan firmalardan hizmet aldığınızda az önce de belirtildiği gibi çalışanlarınıza toplu olarak izin vermek zorunda kalmazsınız. Mobil sağlık hizmeti veren uzmanlar işyerinize gelir ve çalışanlarınızın bilgilendirilmeleri ile birlikte sağlık taramalarını gerçekleştirirler. Böylece gün içerisinde üretim ya da hizmet süreçlerinizde büyük kopukluklar olmaz. Firmanız üretim kesintisinden ötürü zarara girmez ve sağlık kontrolleri tamamlanan çalışanlarınız hızla iş başına dönebilir. Mobil sağlık taraması yapan firmalar ile çalışmanın orta vadeli verimlilik avantajları da bulunur. Sağlık taramaları sırasında meslek hastalığına yatkınlığı bulunan çalışanları işverene bildiren firmalar çalışanın sağlık durumundaki riskle ilgili işvereni bilgilendirir.

 

Sonuç olarak 6331 sayılı kanunla işverenlerin hayatında radikal değişimler yaşansa da yükümlülüklerini yerine getirmelerinin pratik yolları da kendilerine de sunulmuştur. Siz de işyerinizdeki çalışanların sağlık durumlarını kontrol ettirmek ve periyodik kontrolleri zamanında yaptırmak istiyorsanız mobil sağlık taraması yapan firmalar arasında seçim yaparak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Bu haber toplam 306 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT