1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Miniklerden Japonya’ya yardım eli
Miniklerden Japonya’ya yardım eli

Miniklerden Japonya’ya yardım eli

Ufuk Okulları’nın minik öğrencileri Japonya tsunami felaketi için kendi aralarında topladıkları yardımı Kimse Yok Mu Derneği yetkililerine teslim etti.

A+A-

Kimse Yok Mu Derneği Boğaziçi Şubesinde yapılan toplantıya Ufuk Okulları öğretmen ve öğrencileri yanı sıra dernek yetkilileri ile basın mensupları katıldı.

Dernek Uluslar arası İlişkiler Koordinatörü Yusuf Yıldırım öncelikle kampanya ile ilgili bilgiler verdi. Japonya’da yaşanan felaketin boyutlarını, yapılan yardımları ve insanların yaşadıkları zor şartları aktaran Yıldırım; “Biz felaketin ertesi günü bölgeye ulaşan ilk uluslar arası yardım kuruluşu olduk. Gittiğimizde Japon yetkililer dahi he şaşırdı hem de duygulandılar. Bizde derneğimizin yardımlarını bölge insanına ulaştırdık. Kampanyamız devam ediyor.” dedi.

Ufuk Okulları’nın minik öğrencileri Japonya tsunami felaketi için kendi aralarında yardım kampanyası başlattılar. Felaketi televizyon ekranlarından duydukları andan itibaren yardım çalışmalarına başlayan minik öğrenciler ailelerinden başlayarak felaket için yardım toplamaya başladılar. Şişli Ufuk İlköğretim Okulu öğrencisi Hüsra Akdemir hemen felaketin ertesi günü yardım toplamaya başlayıp örnek bir davranış gösterdi. Hüsra “Bizde denize yakın oturuyoruz. Böyle bir felaketin bizimde başımıza gelebileceğini düşündüm. Ordaki insanların çok zor durumda olduklarını görünce ailemden ve arkadaşlarımdan da yardım alarak kumbaramı doldurup öğretmenlerime teslim ettim.” dedi.

Ayrıca kampanyaya renk katan bir diğer öğrenci de minik Umut oldu. İstinye Ufuk İlköğretim Okulu 1. Sınıf öğrencisi Umut Kurnaz dernek ziyaretine ağırlığından taşıyamadığı kumbarasıyla geldi. Minicik yüreğiyle o da bu yardım kampanyasına ailesinden ve çevresinden topladığı yardımlarla katılmıştı.

Öğrenciler ilk olarak Kimse Yok Mu Derneği’nden aldıkları kumbaraları tek tek çevrelerinde dolaştırarak doldurup öğretmenlerine teslim ettiler. Felaketten çok etkilendiklerini ve oradaki insanlara yardımcı olmak için böyle bir yardım kampanyası başlattıklarını belirten minik yürekli öğrenciler topladıkları yardımı dernek yetkililerine kendi elleriyle teslim ettiler. Topladıkları bu yardımların bir an önce bölge insana ulaştırılmasını isteyen çocuklar derneğe kendi elleriyle bağışlarını teslim ettiler.

Bu haber toplam 382 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT