1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MHP’li Rasim Acar 1. Bölge’den aday adayı oldu
MHP’li Rasim Acar 1. Bölge’den aday adayı oldu

MHP’li Rasim Acar 1. Bölge’den aday adayı oldu

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve Sarıyerlilerin de yakından tanıdığı Rasim Acar, MHP’den İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

A+A-
2014’teki Yerel Seçimlerde MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve bir dönem Sarıplatform Derneği’nin Danışma Kurulu Üyeliğini de yapan Şehir Plancısı Rasim Acar, 7 Haziran 2015’de yapılacak genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 1. Bölgeden milletvekilliği A. Adaylığı başvurusunda bulundu. Sarıyerlilerin yakından tanıdığı Acar’ın ilk sıralarda listede yer alacağı belirtiliyor.
 
RASİM ACAR KİMDİR? 
2014 Yerel Seçimlerinde MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Acar, 1976 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, Lisans öğrenimini ise İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümünde tamamladıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü’ne giren Rasim ACAR, 3 yıl bu birimde ulaşım planlama çalışmaları yaptı.
İş hayatına paralel olarak yüksek lisans öğrenimini İTÜ Bilişim Enstitüsünde “İnşaat Yönetiminde Bilişim” Yüksek Lisans Programında “Afet Yönetiminde GIS Kullanımı” bitirme projesi ile tamamladı. 2002 yılında ilk şirketi Ulaştırma Proje Yönetim Ltd Şti.’ni, 2004 yılında ikinci şirketi Avrasya Enerji Yatırım A.Ş.’yi kurdu. 2006–2007 yılları arası bir yıl BİLGE ADAM Gazetesi Genel Yayın Koordinatörlüğünü yürüttü.
Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) Kongre üyesi olan Rasim ACAR, Halen İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreter Yardımcılığı, Oto Doğalgaz İstasyonları Derneği (ODİDER / NGVATURK) Başkanlığı, İstanbul Semtleri Moderatörlüğünü yürütmektedir. Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi 8. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Rasim ACAR, Black Sea NGO Network üyeliği, İnsan Yerleşimleri Derneği üyeliği, Cihangir Güzelleştirme Derneği üyeliği ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.
Rasim Acar, 2014 yılında evlendi.

HABERE YORUM KAT