1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. MERT MİLDON: “ÇANAKKALE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
MERT MİLDON: “ÇANAKKALE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

MERT MİLDON: “ÇANAKKALE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

A+A-

Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon,Çanakkale’ye yaraşır olmak amacıyla daha çok çalıştıklarını belirtti. Mildon, “Miller Holding’in varlığı 1967 yılı Çanakkale’sinde başladı ve gün geçtikçe çok daha güçlü hale geldi. Toplam 8 şirketle Miller Holding, ülkemize hizmet ediyor”dedi. Mildon, markaları ile geleceğin parlak olacağına yönelik açıklamalarda bulundu.

BURASI BİZİM TOPRAKLARIMIZ

Miller Holding’in gittikçe gelişmesinin ve yatırımlarının öyküsünün sayılara dönüştüğünü ifade eden Mildon, “Her yıl yaklaşık 100 milyon dolar ciromuz bulunuyor. Büyük bir aileyiz ve bu ailede şimdilik 500 kişi bulunuyor. Toplamda 12 adet akaryakıt bayii ve yıllık bin 200 adet otomobil satışı ile, her zaman çalışma alanımızı arttırıyoruz” dedi.

Adımlarını sağlam atarak yol aldıklarını anlatan Mert Mildon şöyle devam etti: “Çanakkale’nin değeri bizim için çok büyük. Bunun nedeni ise bu toprağın kutsallığını her zaman soluyoruz, bu topraklar için nelerin feda edildiğini her soluğumuzda hissediyoruz. Miller Holding de işte tam buyüzdengözbebeğimiz.”

ÇANAKKALE OLMAZSA OLMAZIMIZ

Bu yüzden Miller Holding ve Çanakkale’ye çok itina ettiklerini belirten Mert Mildon, “Akaryakıt-enerji, inşaat, denizcilik, otomotiv, gıda başta olmak üzere birçok sektörde çalışıyoruz. Hergün biraz daha büyüyoruz, ancak büyürken de baba yurdunda bunu yapıyoruz, tüm faaliyetlerimizin odağı hala kurulduğumuz bu topraklar. Bunu söylemek benim için gurur verici” ifadelerini kullandı. Mert Mildon, “Biz Çanakkale’nin çocuğuyuz. Bu sebeple Miller Holding olarak Çanakkale ve topraklarımıza artı sağlayacak olacak her çalışmanın içindeyiz” diye konuştu.

23 NİSAN’I SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ

Bu çalışmalardan birinin ise gelenekleşen 23 Nisan Çocuk Şenliği olduğuna işaret eden Mert Mildon başlarda Miller Holding’in tesisleri bünyesinde gerçekleştirilen şenliğin son yıllarda bütün Çanakkale tarafından sahiplenildiğini ve geçtiğimiz 2 yıldır da valiliğin verdiği destekle Kordon’da gerçekleştiğini belirtti. Mildon, “23 Nisan şenliklerinde hissedilen coşkuya şahit olmanızı isterim” dedi.

ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN İSTEDİK

Çanakkale’yi denizle birleştirmek için yelken yarışmalarını da ev sahipliği yaptıklarını kaydeden Mert Mildon, “Yelken yarışmaları babam Turhan Mildon’un ismiyle anılıyor. Bu yarışlara her yıl ilgi artıyor. Bunun yanında oldukça önemli başka bir etkinlikte de yer alıyoruz. Satranç Türkiye Gençler Şampiyonası, Miller Holding’in isteği ve desteği ile Çanakkale’de gerçekleşiyor” dedi. Mert Mildon: “Binlerce akıllı genç her sene bu kentte biraraya geliyor. Onların bu azimleri bizi gelecekle ilgili umutlandırıyor.

TEK TEK ÖZENLE ÖRÜYORUZ

Miller Holding’i rakiplerinden ayıranın işte bu değerler olduğunu belirten ve ayrıntıların çok önemli olduğunu vurgulayan Mildon, “Biz ayrıntılarla kaliteyi, estetiği ve yeniliği tek tek özenle örüyoruz” dedi. Mert Mildon, “Müşterilerimiz farkımızı görüyor. Bu sebeple biz hangi sektörde çalışırsak çalışalım, bizi gören müşterilerimiz tereddüt etmeden bize yöneliyor” yorumunuyaptı.

HEDEFLERİMİZE KİLİTLENDİK

Tecrübe ve birikimle geleceğe güvenle baktıklarını ve yatırımları farklı sektörlerde de sürdürdüklerini söyleyen Mildon, “Hem Çanakkale’ye hem de Türkiye’ye borcumuzu ödemek amacıyla yatırım yapmayı, üretmeyi, daha fazla yatırım yapmayı, daha çok üretmeyi sürdüreceğiz” dedi. Mildon, sözlerini “Yegane isteğimiz ülkemize güzel bir miras bırakmak. Bu amaçla tüm çalışma arkadaşlarımız durmadan çalışıyor. Ekonominin sabit olmayan bu dönemini de  bir avantaj olarak değerlendirip, 2023 hedeflerine yaklaşmaya çalışacağız. Her koşulda üretmek, Türk firmalarının avantajı olacak. Biz de bu fırsatı sonuna kadar kullanacağız” diyerek sonlandırdı.

Bu haber toplam 2346 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT