1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

A+A-

Meme estetik operasyonu; göğüslerin sarkması, kilo alıp verme ve yaşlılığın etkisi ile memede yapılan cerrahi operasyondur. Sarkık olan göğsü dikleştirmek, meme dokusuna şekil vermek için uygulanır. Göğüs dikleştirme ameliyatı; ameliyatın yapılma durumuna göre 1 saat ile 3 saat arasında yapılmaktadır. Bayanların son dönemde tercih ettiği operasyonlardan biri olan meme dikleştirmenin yanında hastalar liposuction işlemini de seçmektedir.

Operasyon sonrasında hastalar bir gün hastanede tutulmakta ve ertesi gün taburcu edilmektedir. Operasyonlar da süt bezlerine zarar verilmediği için ameliyat sonrasında anneler çocuklarını emzirebilmektedir. Operasyona alınacak hastada testler yapıldıktan sonra ameliyata başlanmaktadır ve operasyon başlamadan önce doktor hastaya nasıl yöntemler kullanacağını söylemektedir ve ameliyat haritasını hasta ile paylaşmaktadır.

Kimler Meme Dikleştirme Ameliyatı Olabilir?

Kadınlar için estetik simge olan göğüsler genetik olarak veya bazı sebeplerden dolayı sarkık halde bulunmaktadır. Bunları gidermek için çeşitli yöntemler kullanılsa da en çok tercih edilen meme dikleştirme ameliyatıdır. Meme dikleştirme ameliyatını genellikle orta yaşındaki kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Sürekli değişen kilosu olmayan, sigarayı bırakmış ve bırakabilecek, memesinde aşırı sarkma, göğsü düzleşmiş, meme uçları aşağı bakanlar, memelerin şekil bozukluğu olanlar ve meme uçları büyümüş olanlara yapılmaktadır. 18 yaşını geçmiş bütün bayanlara uygulanmaktadır. Ayrıca meme dikleştirme operasyonlarını meme büyütme ameliyatı yaptırıp daha sonrasında memesinde sarkma olanlar da tercih etmektedir.

Göğüs estetiği iyileşme Süreci

Operasyon dan 6 saat sonra sıvı gıdalar alınmasın da hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Hastalar hastaneden aynı gün veya 24 saat sonra taburcu edilmektedir. Operasyon sonrasında 7 gün boyunca antibiyotik kullanılmaktadır. Ameliyat sonrası dördüncü günde sargılar ve bandajlar açılmaktadır. Kanı sulandırıcı ilaçların alınmasına izin verilmemektedir. Operasyon sonrası üçüncü haftadan sonra doktorunuz yapılacak olan egzersizleri göstererek uygulamanızı istemektedir. Yapılan estetik ameliyatından sonra memenin tam şeklinin alması 4 veya 6 ay arasında değişmektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Her estetik operasyonlar da olduğu gibi Meme Dikleştirme ameliyatında da uygulanan yöntemler, doktorunuzdan veya kliniklerdeki doğan farklılıklar nedeni ile değişkenlik göstermektedir.

Ek bilgiyi https://www.fbm.com.tr/meme-diklestirme.html adresinde bulabilirsiniz

Bu haber toplam 1891 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT