1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Mehmet Deniz'den Şükrü Genç açıklaması
Mehmet Denizden Şükrü Genç açıklaması

Mehmet Deniz'den Şükrü Genç açıklaması

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Şükrü Genç'in yeniden aday olarak atanmasına ilişkin açıklama yaptı.

A+A-
İŞTE MEHMET DENİZ'İN AÇIKLAMASI

CHP Sarıyer’de altı ay önce başlayan parti içi adaylaşma süreci adayların demokratik yollardan birbirleriyle yarışı ile devam etmiştir. 2 Şubat 2014’te yapılan meclis üyesi eğilim yoklamasında    3365 üyemiz oy kullanarak  iradelerini sandığa yansıtmışlardır. Coşkulu  şekilde hiçbir sorun yaşanmadan meclis üyesi adaylarımızın bir kısmını seçtik. Sandıktan çıkan irade nasıl bir yapılanma  istendiğinin en güzel   göstergesidir.
 
10 Şubat 2014 sabahı itibarıyla CHP’yi temsil eden parti meclisi Sarıyer ile ilgili  kararını vererek Sarıyer Belediye Başkan adayını atadı. Bizler   belediye başkan adayımızın da  atama yöntemi ile değil örgüt iradesi ile seçilmesini istedik. Ancak Genel Merkezimiz bu tasarrufu kendisi kullanarak,  parti meclisi  kararı ile halen Sarıyer Belediye Başkanlığını  yürüten Şükrü Genç’i  tekrar Belediye Başkanı adayı olarak atadı. Kendisine başarılar dilerim.
 
18 Şubata kadar geriye kalan meclis üyelerimizin de adaylaşmaları atama yöntemi ile belirlenecek olup, Belediye Başkanı adayımız ve meclis üyesi adaylarımızın  listesi seçim kuruluna teslim edilecektir.  
 
Bu andan itibaren yönetim kurulu üyesi, gençlik ve kadın kolları, CHP Sarıyer ilçe örgütümüz,  belediye başkanı aday adaylarımız, seçilen meclis üyesi adayları ve atanacak  meclis üyesi adayları,  Belediye Başkan adayı  Şükrü Genç ve Sarıyer halkıyla  birlikte Sarıyer’de var olan CHP iktidarını daha da güçlendirerek 30 Marta endeksleneceğiz.     
 
18 Mart 2012 tarihinde seçilerek geldiğimiz görevimizde hep örgütümün istekleri doğrultusunda hareket ettik.   Bütün çalışmalarımız ilkesel ve kurumsaldır. Bu ilkeli, onurlu duruşumuzu arkadaşlarımla birlikte devam ettirerek Sarıyer’de daha da güçlü, daha sağlıklı bir yapı ile tekrar iktidar olup, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kazanımı ile ilgili en büyük katkıyı sunacak ilçelerin başında geleceğiz. Hiç  kimsenin  seçimle gelen ilçe başkanı ve   yönetimi üzerinden  siyaset yaparak kargaşa yaratmaya hakkı yoktur  buna kesinlikle izin vermeyeceğiz.
 
CHP Sarıyer’de kimse kargaşa beklemesin,  belediye başkan aday adaylarımıza  ve kamuoyuna adaylaşma süreci  içerisinde hep şunu söyledim. ‘’Genel Merkezimiz tarafından açıklanacak aday her kim olursa olsun açıklanan kişi  bizim adayımız  olacak, hep birlikte yolumuza devam edeceğiz’’.  Yaşamım boyunca kimseyi yanıltmadım, yalan yanlış işlerle uğraşmadım ve en önemlisi   siyasi hayatımda  hiç ama hiç kişiye yönelik siyaset yapmadım, kişilerin konum ve durumları bizim siyasi geleceğimizi  belirleyemez. Sarıyer’le ilgili hayallerimiz var. Dünya görüşümüz, yaşam tarzımız  çerçevesinde bu hayallerimizi hayata geçirmek için dün olduğu gibi bu günde  var gücümüzle çalışacağız.  
 
Onurlu, tutarlı, ilkeli siyasetimiz Sarıyer’e ve İstanbul’a hayırlı olsun.
 
Mehmet Deniz
 
CHP Sarıyer İlçe Başkanı 
Bu haber toplam 4757 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum