1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meclisten Şükrü Genç’e Nisan 1 Şakası!
Meclisten Şükrü Genç’e Nisan 1 Şakası!

Meclisten Şükrü Genç’e Nisan 1 Şakası!

CHP'de hesaplar tutmadı encümende dengeler değişti...

A+A-

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Nisan ayının ilk toplantısına encümen seçimleri damga vurdu. Sandıktan çıkansürpriz sonuç Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç üzerinde şok etkisi yarattı. AK Partili Yakup Güngör Mutlu rekor oyla encümene seçildi.

CHP’lilerin tam kadro ve çoğunlukta bulunduğu toplantıda, AK Partili Yakup Güngör Mutlu 21 oyla encümen üyeliğine seçilerek Sarıyer’de tarihe geçti. Oylamada sürprizler bitmedi. CHP’de listeyi delen ikinci isim ise Timur Göksoy oldu. Encümene aday olmamalarına rağmen, Timur Göksoy ve Muzaffer Abdaloğlu yapılan gizli oylamada sürpriz sonuçlara ulaştı. Timur Göksoy 18 oyla ikinci olurken, Muzaffer Abdaloğlu ise 16 oy aldı.

encument_ic_detay.jpg

CHP grubunun adayları arasındaki Nasuh Aşantuğrul 19 oy alarak zar zor encümende kalmayı başardı. CHP grubunun aday gösterdiği diğer isimlerden Oktay Aydın ile Ekrem Tekçe ise seçilemediler. Sonuçlara göre en yüksek oyu alan AK Partili Yakup Güngör Mutlu encümen üyesi oldu. CHP’nin mecliste büyük çoğunluğunun olmasına rağmen belirlediği adaylarının seçilememesi belediye başkanının başarısızlığı olarak yorumlandı.

yakup_gungor_mutlu.jpg
 
Oyları tek tek kontrol etti
Oylar sayılırken, AK Partili Mutlu sandık başında durarak oyları tek tek kontrol etti.  Sayım öncesinde, “Başkan benimle çalışmaya hazır mısın?” diye espri yapmayı da ihmal etmedi. Sonuçlardan sonra Mutlu tebrikleri kabul etti. “Bu kadar oyu nasıl aldın?” sorusuna ise, “Sevilmek güzel bir duygu. Başkan bile bana oy verdi” diye cevap verdi. 

Sonuçlar CHP’de kriz yarattı 
Sonuçlardan sonra şoka uğrayan Şükrü Genç, Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun’dan 5 dakika ara vermesini istedi. Meclis üyeleri grup odalarına geçerken, CHP grubunda sert tartışmalar yaşandı. Yaklaşık yarım saat süren tartışmalardan yükselen sesler salonda yankılandı. AK Partili Yakup Güngör Mutlu’ya, CHP’den çıkan oylar krize neden oldu. İlçe Başkanı Mehmet Deniz grup odasında ise oldukça sinirlendi. 

Özdemir, “CHP Sarıyer’de iflas etmiştir”
CHP’de kriz yaşanırken AK Parti grubunda ise tam bir sevinç vardı. AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir basına yaptığı açıklamada Sarıyer tarihinde az rastlanan bir olay olduğunu belirterek, “Bu sonuç CHP için iflasın, bitmişliğin göstergesi oldu. AK Parti olarak 2014 seçimlerini aldığımızı buradan açıklıyorum. 5 yıl kaybeden Sarıyer’imizi güzel günler bekliyor” dedi.

Şükrü Genç için kritik gün  
Bu sonuç Belediye Başkanı Şükrü Genç’e gözdağı olarak yorumlanırken, gözler cuma günü meclise gelecek olan 2012 faaliyet raporuna çevrildi. Bu sonuçtan sonra rapor geçmeyebilir, başkan düşebilir yorumları yapılırken, CHP grubunu telaş sardı. 

Mecliste neler yaşandı tüm detaylar sadece Sarıyer Manşet'te olacak.
Bizden ayrılmayın…

encumen_uye.jpg
 
Bu haber toplam 8108 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

7 Yorum