1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meclisten saldırıya ortak kınama
Meclisten saldırıya ortak kınama

Meclisten saldırıya ortak kınama

Kaçak Plaza’ya ret oyu verdiği için meclis çıkışında saldırıya uğrayan Bağımsız Meclis Üyesi Muzaffer Abdaloğlu’na belediye meclisinden destek geldi.

A+A-

 MHP’li Oğuzkan Yüksel, CHP’li Gökan Zeybek ve AK Parti’li Fuat Bay partileri adına, CHP’li Erol Aydın da kişisel olarak yaptıkları konuşmalarda Abdaloğlu’na yapılan saldırıyı kınadılar.


MHP’li Yüksel: “Bu çirkin saldırıyı meclise yapılmış sayıyoruz”
MHP Grubu adına açıklama yapan Oğuzkan Yüksel saldırıyı kınayarak şunları söyledi: “Değerli Meclis Üyeleri 04-08-2011 tarihli meclis oturumu devam ederken dışarı çıkan bir meclis üyemize bazı kendini bilmez bir grup tarafından sözlü ve küfürlü saldırıda bulunulmuş araya girenlerin gayreti ile dayak yemesi son ada önlenmiştir. Bu iğrenç ve çirkin hareketi Sarıyer Belediye Meclisine yapılmış kabul ediyoruz.  Yeri geldiğinde sosyal demokratlığı kimseye kaptırmayan, ama bu ideolojinin fikir ve vicdan özgürlüğünden bihaber bu insanların şunu iyi bilmeleri lazım. Mecliste 37 meclis üyemizin siyasi kimlikleri ne olursa olsun bizim için bir ve eşittir. Bundan sonra bu arkadaşlarımıza fikir tartışmaları haricinde gösterilecek tepkiler ne olursa olsun aynı şekilde cevap bulacaktır.
Kendilerini kraldan çok kralcı ilan eden bu zavallı kişilerin kabul edilemez davranışlarının meclisimizde bir daha yaşanmaması en büyük arzumuzdur. Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Genç ve meclisimizde grubu bulunan diğer siyasi partilerimizin de bu yakışıksız olay karşısındaki tepki ve hassasiyetlerini dikkatle takip edeceğiz. Dolayısıyla bu hareketi şiddet ve nefretle kınıyor mağdur arkadaşımıza geçmiş oldun dileklerimizi iletiyoruz. MHP olarak bundan önce ve bundan sonra da daima doğrunun yanında yanlışın karşısında olacağımızdan kimsenin şüphesi olasın.


AK Parti’li Fuat Bay: Hayır’a bile tahammül edemiyorlar
AK Parti grubu adına ve şahsım adına değerli meclis üyemiz Muzaffer Abdaloğlu’na yapılmış olan bu çirkin hareketi ayrıca meclise yapılmış kabul ediyor ve şiddetle kınıyoruz. Her meclis üyemiz birbirinden değerlidir. Birinin kılına zara gelmesi hepimizi üzer ve hepimizi bağlar. Öncelikle buranın mülki amiri olan belediye başkanımızı bağlar. Kendisi tepki gösterdi mi bilmiyorum. Bu çirkin hareketi yapanları bazıları belediyede çalışıyor, iki şahsında akrabaları belediyede çalışıyor. Bununla ilgili umarım en yakın zamanda cezayı uygulamaya gider. Çünkü bunun önlemini almazsak bunun önüne geçemeyiz. Kendisine neden hayır dedin deniliyor. Hayır’a bile tahammül edemiyorlar. Bunların sahipleri mi var dalkavukları mı var bilemiyorum.


CHP’li Gökan Zeybek, “Grubumuz adına şiddetle kınıyoruz
Muzaffer Abdaloğlu CHP’den meclis üyesi seçilmiş bir meclis üyesidir. Hangi siyasi partide olursa olsun meclis üyelerinin aldıkları karar uyguladıkları siyaset biçimleri nedeniyle yetkisiz ve bu konuyla ilgili hiçbir ilgisi olmayan kişiler tarafından taciz edilmesi doğru değildir. Grubumuz adına bu hareketi eleştiriyor ve kınıyoruz. Böyle bir olayın bir daha gerçekleşmemesini temenni ediyoruz. Bununla ilgili bir meclis kararının alınmasının da daha doğru olacağını belirtmek istiyorum.

  
Erol aydın: Herkes haddini bilsin

Muzaffer Ebdaloğlu’nu siyasi duruşu ile takdir ettiğim bir arkadaşımdır. Kendisine yapılan bu davranışı şiddetle kınıyorum. Bu hareketi kendime yapılmış hissediyorum. İnsanlar farklı düşünebilir bu nedenden dolayı kimse sindirilmemeli biz emir kulu da değiliz. Herkes haddini bilsin.


Hüseyin Coşkun: “Kimsenin korumaya ihtiyacı yok”
Meclis Başkanvekili CHP’li Hüseyin Coşkun ise, bu davranıştan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Olayı öğrenince Muzaffer Abdaloğlu’nu aradım geçmiş olsun dedim ve gerekli önlemleri alacağımız konusunda düşüncelerimi söyledim. Bu konuyu mecliste önce veya sonra gündeme getirmem bir şeyi değiştirmez. Bundan sonra daha dikkatli davranmamız gerektiğini düşünüyorum. Yeni hizmet binamız yapılınca da daha güvenli ve sağlıklı ortamlarda çalışma imkanı bulabileceğiz. Ne Abdaloğlu’nun ne de meclis üyesi bir başka arkadaşımızın Sarıyer’de özel olarak korunmaya ihtiyacı yoktur. Geçmişte benzer saldırılara uğradık, kürsüden konuşmamız engellendi ancak çıkıp da kürsüden ne meclis başkanına, ne de belediye başkanına suçlamada bulunduk, bulunmayacağız da” dedi

Bu haber toplam 515 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT