1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Meclis üyelerine nezaketsizlik!
Meclis üyelerine nezaketsizlik!

Meclis üyelerine nezaketsizlik!

Sarıyer Belediyesi performans raporuna olumlu oy veren meclis üyelerine Kaşıbeyaz'da yemek verirken, ret oyu veren üyeler ise yemeğe davet edilmedi.

A+A-
Sarıyer Belediyesi 2014 yılı Performans Raporu Hakkında Bütçe Komisyonu Raporu’na olumlu oy veren meclis üyelerine aynı gece Yeniköy’deki Kaşıbeyaz Restaurnat’ta yemek verdi. Bütçeye “ret” oyu veren meclis üyelerinin önce davet edilmeyip, yemek sırasında aranması ise tam bir nezaketsizlik olarak yorumlandı.
 
Perşembe günü gerçekleştirilen meclis toplantında belediye meclisinde 2014 yılı Performans Raporu Hakkında Bütçe Komisyonu Raporu görüşüldü. Rapora “kabul” oyu veren meclis üyeleri gizlice Yeniköy’deki Kaşıbeyaz Restaurnat’ta yemeğe davet edildi.

Yemek sırasında bu kez “Diğer meclis üyelerini arayalım onlarda gelsin” fikri ortaya atıldı. Bu kez tek tek oylamada olumsuz oy kullanan meclis üyeleri arandı. Belediye tarafından tam da yemek sırasında meclis üyelerine yapılan “Hadi seni unuttuk ama sen de gel” daveti ise tam bir nezaketsizlik olarak yorumlandı.

Bazı meclis üyeleri davetlerin bu şekilde olamayacağını belirterek arayan kişilere ders verdi. Sarıyer’in 37 meclis üyesi olmasına rağmen bu nezaketsizlikten dolayı yemeğe sadece 15 kişi katıldı. 

Hatırlanacağı gibi Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Eczacıbaşı plan tadilatının meclisten geçtiği günde oylamaya katılan meclis üyeleri ile gece geç saatlere kadar eğlenmişti.
Bu haber toplam 2475 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum