1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mardinli ve Siirtli çocuklar Sarıyer'de
Mardinli ve Siirtli çocuklar Sarıyer'de

Mardinli ve Siirtli çocuklar Sarıyer'de

Sarıyer Belediyesi ve CHP İstanbul İl Başkanlığı,  doğu ve batı arasında kardeşlik köprüsü kurmak için anlamlı bir projeye imza attı.

A+A-

Proje kapsamında Mardin ve Siirt’ten İstanbul’a gelen 90 çocuk Kilyos Sosyal Tesisleri’nde ağırlanıyor.

Çocukların hayallerine dokunmak için yola çıkan Sarıyer Belediyesi ve CHP İstanbul İl Başkanlığı, çoğunluğu daha önce İstanbul’u görmeyen 90 çocuğu Kilyos Sosyal Tesisleri’nde ağırlıyor. En büyük hayalini gerçekleştirmek için Kilyos Sosyal Tesisleri’ne ulaşan çocukları Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat olmak üzere CHP milletvekilleri; Sezgin Tanrıkulu, Didem Engin, Mahmut Tanal, Süleyman Çelebi, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz karşıladı.

trb5.jpg

İlk kez deniz gördüler

Yaşadığı şehirlerden ilk defa çıkan çocuklar, hem İstanbul’a gelmenin hem de karşılarında milletvekillerini görmenin heyecanını yaşadı. İlk defa deniz gören çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Doğayla iç içe bir tatil geçirecek olmanın sevinciyle yorgunluklarını bir kenara bırakan öğrenciler milletvekilleri; Didem Engin, Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal ile birlikte masa tenisi ve langırt oynadı.

trb4.jpg

Çocuklarımız barış içinde yaşayacak

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, kampın ilk gününde düzenlenen basın toplantısında, CHP olarak her zaman başarılı öğrencilerin yanında olduklarını söyledi. Bu öğrencilerin hiçbir zaman yalnız kalmayacağını ifade eden Canpolat, 'Çocuklarımız, savaşsız, barış ortamında yaşayacak. Türkiye'nin ulusal bütünlüğünü korumak hepimizin görevi. Bugün bu kapsamda bir adım atmış oluyoruz. Öğrencilerimizi burada ağırlıyoruz. Kendileriyle güzel vakit geçiriyoruz.' dedi.

trb3.jpg

Ev sahibi çocuklar

Karşılama töreninde çocuklarla birlikte mikrofon karşısına geçen protokol üyeleri hep bir ağızdan birlik ve beraberlik mesajları verdi. Çocukları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarının ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Şükrü Genç, “ Burada sizler ev sahibi, bizler de sizin misafiriniziz. Sarıyer’de daha önceden de Doğu ve Güneydoğu gibi çeşitli yörelerden, hatta yurtdışından gelen misafirlerimiz oldu. O güzel çocuklarımızın Sarıyerli çocuklarla tanışması bize ayrı bir haz verdi” dedi. Basın açıklamasından sonra yemeğe geçen ekip, günü oyunlar ve halaylarla noktaladı.

trb1.jpg

Bu haber toplam 3704 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT