1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mahmut Yalçın, Genç’e cevap verdi
Mahmut Yalçın, Genç’e cevap verdi

Mahmut Yalçın, Genç’e cevap verdi

Bahçeköy’de Sarıyer Belediyesi adına kaçak kat karşılığında rüşvet topladığı ileri sürülen Mahmut Yalçın avukatı aracılığıyla Belediye Başkanı Şükrü Genç’e cevap verdi.

A+A-

Bahçeköy’de Sarıyer Belediyesi adına kaçak kat karşılığında rüşvet topladığı ileri sürülen ve Sarıyer Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulunan Mahmut Yalçın avukatı aracılığıyla Belediye Başkanı Şükrü Genç’e cevap verdi.

Mahmut Yalçın’ın Avukatı Erhan Egemen tarafından yapılan açıklama
Son günlerde ortaya çıkan ve AKP’li bir belediye meclis üyesinin açıklamış olduğu fişleme iddiaları karşısında Sayın Başkan bir yerel gazetede yaptığı açıklamada özetle; müvekkilim Mahmut Yalçın’ın belirli çevrelerin güdümünde ve bu çevrelerin yönlendirmesi ile hareket ettiğini beyan etmiştir.

Sayın Başkan’ın söz konusu açıklamalarına tamamen gerçek dışı olup; hayal ürünü niteliğindedir. Müvekkilim belediyede görev yaptığı süre içerisinde tespit ettiği hukuka aykırılıkları sorumlu kamu görevlisi ve vatandaş bilinci ile hareket ederek elindeki tüm belge ve bilgilerle birlikte Sarıyer Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirmiştir. Söz konusu soruşturma henüz sonuçlanmamış olup; C.M.K ilgili hükümleri gereği gizli şekilde sürdürülmektedir.

Müvekkilim sorumlu ve hukuka saygılı tavrını sürdürecek olup; soruşturmanın gizliliğini bugüne kadar ihlal edici hiçbir davranışta bulunmadığı gibi bundan sonra da bulunmayacaktır.

Ancak sayın başkan müvekkilin bu sorumlu tavrından rahatsız olmuş olacak ki; müvekkili hiçbir ilgisi ve bilgisi olmayan bir olayın içine çekmeye çalışmaktadır.
Müvekkil elindeki bilgi ve belgeleri savcılığa intikal ettirmiş, hiçbir kişi ve kurumla paylaşmamıştır. Müvekkilimin sayın başkanın belirttiği kişi, kurum ve olaylarla hiçbir ilgisi yoktur. Müvekkilimizi hiçbir ilgisi olmayan kişi ve kurumlarla bağlantılı göstermeye yönelik kötü niyetli tavrı şiddetle kınıyoruz.

Kişi ve kurumların müvekkilimiz hakkında açıklamalarda bulunurken daha dikkatli ve özenli davranmaları, müvekkilin kişilik haklarını ihlal edici davranışlardan kaçınmaları gerektiği aksi halde haklarında yasal yollara başvurulacağı kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Av. Erhan EGEMEN

Bu haber toplam 7941 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT