1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Maden Dereiçi’nden su teşekkürü
Maden Dereiçi’nden su teşekkürü

Maden Dereiçi’nden su teşekkürü

Maden Mahallesi Dereiçi Sokağı sakinleri su sorunlarını çözdükleri için AK Partilileri mahallede konuk ederek teşekkür ettiler.

A+A-

Milletvekili Ali Turan, “Bugün burada suyun akması bizim için bir onur kaynağıdır” dedi.

Yaklaşık 25 yıldır su problemi yaşayan Maden Mahallesi Dereiçi Sokak’ta yaşayan yüzlerce aile verdikleri mücadeleyi kazandılar. İSKİ’nin çalışmaları bitti musluklardan su akmaya başladı. Suyun akmasıyla mahallede büyük bir sevinç yaşandı. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan ve meclis üyeleriyle birlikte mahalleye giderek vatandaşların sevinçlerini paylaştılar.Yıllardır kanalizasyon ve su sıkıntısı yaşayan Maden Mahallesi Dereiçi sakinleri verdikleri mücadele ile defalarca ulusal basında da gündeme oturmuşlardı.  Yıkıldı, yıkılacak söylentilerinin bitmediği Maden Dereiçi’nde kanalizasyondan sonra su problemi de çözüme kavuştu. İSKİ’nin yaptığı çalışmadan sonra evlere su bağlandı. Yıllarca kullandıkları su ihtiyaçlarını tankerlerden taşıyarak karşılayan vatandaşlar bundan böyle çeşmelerinden akan suyu kullanacaklar. Evlerde suların akmasıyla mahallede büyük bir sevinç yaşandı. AK Partililer de mahalleye giderek vatandaşların sevinçlerini paylaştı. AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan, İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Meclis Üyeleri İsmail Bülbül, Cemil Özbalta, Hüseyin Coşkun ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaşın da katıldığı programda mahalle halkı sorunlarını çözdükleri için AK Partililere teşekkür etti. AK Parti İBB Meclis Üyeleri Halil Canarıkan ve Serpil Bağrıaçık ise Büyükşehir Meclis Üyelerinin Abant’taki toplantısında oldukları için programa katılamadılar.Ali Doğan mahalle adına teşekkür etti
Maden Mahallesi Dernek Başkanı Ali Doğan yaptığı konuşmada, “Yapmış olduğumuz çalışmalara arkadaşlarımız her zaman desteklerde bulunmuşlardır. Ali Bey meclis üyesi iken sorunumuzun çözülmesi için yoğun çaba sarf etmişti. İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’e ve milletvekilimiz Ali Turan’a vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Çok önemli bir sorunumuz daha var. Tünel sorunumuz var. AK Parti İlçe Kongresi’nde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş, tünel sorununun çözüme kavuşturulacağını söylemişti. Bu konu için de kendilerinden destek bekliyoruz. Mahalle olarak sorunlarımızı çözen kim olursa olsun her zaman yanlarında olacağız” dedi.Özdemir: “Sorun çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz”
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ise, “Bu mahalleye her geldiğimizde tünel ve mahallenin akıbeti konuşuluyordu. Aksine göz ardı edilen çok büyük bir sıkıntı daha vardı. Tankerlerle mahalleye su getiriliyordu. AK Parti olarak bizim misyonumuza siyaset ahlakımıza yakışmaz bir durumdu bu. Vekilimiz o gün, “Yarın bu mahalle kaldırılsa bile bugün biz mahalleyi suya kavuşturacağız” demişti. Bugün bakıyoruz ki İSKİ gerekli çalışmayı gerçekleştirmiş. Sizin adınıza çok memnunuz. Mahallenin sıkıntısı belli. Mülkiyetle alakalı bazı sıkıntılar var. Yol medeniyet, onu gerçekleştireceğiz ama bu mahalle bundan mağdur olmayacak. Ali Bey mahalle adına gayretli bir dernek başkanımız. Süreci beraber takip edeceğiz” dedi.Ali Turan, “Beni en çok üzen bu mahallenin sorunlarıydı”
Daha önce Sarıyer ve İBB’de meclis üyesiyken Maden Dereiçi’nin sorunlarıyla yakından ilgilenen AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan, “AK Parti’nin herhangi bir kademesinde görev almakta olan arkadaşlarımız bugüne kadar ne söz vermişlerse o sözün eri oldu ve gerekli gayreti sarf etmiştir. Ben Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi iken bu mahallenin mağduriyetini çok iyi biliyordum. Gördüğüm zaman uykularım kaçmıştı. O zaman demiştim ki burası İstanbul’sa onların derdi bizim derdimiz demiştik. O gün söz vermiştik. Ben buradan milletvekili olup gittikten sonra mesuliyetim daha fazla oldu. İlçe Başkanım kendisi Ankara’ya geldiğinde hep önüne düştüm. Mülkiyet ile ilgili sıkıntılarda hep gerekli adımları beraber attık. En çok beni derinden üzen yer de bu mahalleydi. Çünkü tankerle su içme Türkiye’nin en ücra köyünde bile yoktur ”dedi.

“Bugün suyun akması bizim için bir onur kaynağıdır”
Bir yurtdışı gezisinde Dereçi’nin su sorununu Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ilettiğini söyleyen Turan, “Sayın başkanımız hemen orada talimatı vererek çalışmalar başlattı. Sorunların çözülmesi konusunda biz elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. İnsanlarımız sıkıntıları varsa biz rahat uyuyamayız inancımızla ters düşmüş oluruz. Bugün burada bu suyun akması bizim için büyük bir onur kaynağıdır” dedi. Ali Turan konuşmasından sonra mahallede suyu akıttı.Bir eve konuk olan AK Partililere, mahalleli ikramlarda bulundu. Ali Turan, ayrıca misafirperverliklerinden dolayı da Dereiçi’ne teşekkür etti. Ayrıca Dernek Başkanı Ali Doğan, mahallede yapılan bir çalışmayı göstererek, çocukların kurs görmeleri için bir bina yaptıklarını bu konuda Milletvekili Ali Turan’dan da destek istediklerini söyledi. Turan’da destek sözü verdi.
Bu haber toplam 3508 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT