1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Maden Dereiçi’nde su zaferi
Maden Dereiçi’nde su zaferi

Maden Dereiçi’nde su zaferi

Uzun yıllardır su mücadelesi veren Maden Dereiçi sakinleri sonunda amaçlarına ulaştı.

A+A-

İSKİ mahallede su şebekesi döşedi. Mahallede oturan vatandaşlar da aboneliklerini yaptırarak, evlerine su bağlatmaya başladı.

Yıllardır su çilesi çeken ve verdikleri mücadeleyle tüm Türkiye’nin gündemine oturan mahalle sakinleri bu durumdan bir hayli memnun görünüyor. Maden Mahallesi Dernek Başkanı Ali Doğan, “Bizim amacımız burada insani ihtiyaçlarımızın karşılanmasıydı. Yıllarca bunun mücadelesini verdik. Kanalizasyon ve su sorunumuzun çözümü için gerekli yerlere sesimizi duyurmaya çalıştık. Geçte olsa yapılan bu çalışma halkımızı memnun etmiştir. Bu süreçte Sarıyer Belediye Meclisi’nin katkıları önemlidir. Başta Belediye Başkanımız Şükrü Genç olmak üzere, CHP’li, AK Partili ve MHP’li tüm meclis üyelerimize halkımız adına çok teşekkür ediyorum. Bu duyarlılıklarını yaşadığımız bölgeyi konut alanına çevirmek için de göstermelerini bekliyoruz” dedi.

Dereiçililer afet çalışma ekibi oluşturdu
Dernek Başkanı Ali Doğan diğer mahallelere örnek olabilecek bir çalışmayı da yine Sarıyer Manşet’le paylaştı. Mahallede Afet Toplanma Merkezi oluşturmaya çalıştıklarını belirten Doğan, “Başta dernek yöneticilerinin üye olduğu ve halkımızın da ilgi gösterdiği gönüllü çalışma grubu oluşturduk. Şimdi bir merkez oluşturuyoruz. Belediyemizin de buna katkı sunmasını bekliyoruz.  Afetlerle mücadelede, belediyemiz ve kaymakamlığımızla birlikte çalışmaya hazırız” dedi.Park ve Semt Evi isteği
Maden Dereiçi’li çocuklar Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in mahallelerini ziyaret ettiğinde kendilerine verdiği park sözünü gerçekleştirmesini büyük bir sabırsızlıkla bekliyorlar. Mahalle sakinlerine göre park yeri hazır. Buraya belediyenin çalışma yapması gerekiyor. Ayrıca mahalle halkı Sarıyer Belediyesi’nin diğer mahallelere yaptığı Semt Evi projesinden bir tane de Maden Mahallesi’ne yapılmasını istiyor. Dernek Başkanı Ali Doğan, “Yapılacak olan bu semt evinde muhtarlık binası gibi derneğimize de bir yer verilebilir. Bu şekilde derneğimiz de kiradan kurtulmuş olur. Bu kirayı Sarıyer Belediyesi’nin öğrencilere verdiği burslarda kendilerine yardımcı olarak kullanabiliriz” dedi.

Bu haber toplam 3212 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum