1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. LYS’de Ufuk Okulları başarısı
LYS’de Ufuk Okulları başarısı

LYS’de Ufuk Okulları başarısı

Ufuk Okulları 3. Yılında da ÖYS’de büyük başarı elde etti.

A+A-

ÖSYM tarafından açıklanan 2011 LYS sonuçlarına göre Ufuk Okulları’nda okuyan çok sayıda öğrenci dereceye girdi. 

Yüzbinlerce öğrencinin merakla belediği LYS sonuçları açıklandı. Sarıyer’in eğitim kurumları arasında ilk sıralarda yer alan Ufuk Okulları önemli dereceler aldı. Buna göre; %100 kazandırma oranına sahip Ufuk Okulları’nda ilk 100’de 2, ilk 1000’de ise 42 öğrenci dereceye girdi. 

527 puanla Türkiye 72. si olan öğrencimiz Mustafa Özen GÜNER hedefinin, iyi bir devlet adamı olarak yetişeceği bir üniversitede okumak olduğunu söyledi. Bu başarıyı elde etmek için düzenli olarak çalıştığını ve rehber öğretmenlerinin tavsiyelerine uyduğunu belirtti. Güner, başarısını çok çalışarak değil düzenli ve planlı çalışarak elde ettiğine değinerek "bu başarımda emeği olan tüm öğretmenlerime ve aileme teşekkür ediyorum." dedi.

İstinye Ufuk Anadolu Lisesi ve Tarabya Ufuk Anadolu Lisesi olarak 2 okul henüz 3. yılında olmasına rağmen büyük başarılara imza attı. Geçtiğimiz yıllarda yüzde 100 kazandırma ve yüzde 90'ın üzerinde üniversitelere yerleştirme başarısı elde eden okullar bu yılda başarı geleneğini bozmadı. Geçtiğimiz yıllarda okulun mezunları Boğaziçi, İTÜ, Marmara, İstanbul, Hacettepe, Ankara, Fatih ve Galatasaray gibi ünivesitelerde Tıp, Hukuk, Mühendislik ve İktisadi ve İdari Bilimler gibi bölümlerde eğitimlerini devam ettiriyorlar.

Bu haber toplam 739 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT