1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kuzine Soba Fiyatları
Kuzine Soba Fiyatları

Kuzine Soba Fiyatları

Kuzine Soba Fiyatları

A+A-

 

Odun ve kömürün içinde yakılarak kullanılan kuzine sobalar bir çok çeşitte üretilmektedir. Bazı modellerinde fırın kısmı yan bölümünde yer alırken, bazı kuzine sobaların fırın kısmı ateş yanan yerin tam üzerinde yer almaktadır. Yani bazı kuzine sobalar dikey bazı kuzine sobalar ise yatay olarak üretilmektedir. Eski zamanı günümüze taşımak isteyen herkesin kullanabileceği kuzine sobalar sadece bir baca bağlantısı yapılarak kullanılabilen tiplere sahiptir. Paketli özel tipte satışa sunulan kömür ve odun kullanımının yapılabileceği bu sobaların fırınları içinde enfes yemekler pişirmek mümkündür. Üzerinde de yemek pişirmek, çay demlemek ve kestane gibi kabuklu yemişleri közlemenin mümkün olduğu bu fırınlı sobalar yaz aylarında yemek pişirmek amacı ile teraslarda da kullanılabilmektedir. Ev ortamında kış aylarında yemek pişirmek için kullanılabilen kuzine sobaların yaşam alanlarını yemek pişirirken ısıtma fonksiyonları da bulunmaktadır. Kuzine soba modelleri bir çok farklı şekil ve ebatlarda üretilmektedir. Bu nedenden dolayı bu sobalar için tek bir fiyat söylemek uygun değildir. Her üretilen soba çeşidinin kendisine göre maliyeti bulunmakta ve bu maliyet miktarına göre satış fiyatı belirlenmektedir.

Kuzine Soba Modelleri

Tuğlalı kuzine sobalar, döküm kuzine sobalar ve farklı maddelerden üretilmiş bir çok çeşidi ile kuzine sobaların modelleri bir birinden ayrılmaktadır. Kuzine sobaların tercihe göre renkleri de değişik seçilebilir. Eski zaman kuzine sobalar gümüş rengi, kahverengi ve siyah renklerinden seçilirken, günümüzde üretilen kuzine sobaların, yeşil, mavi, kırmızı, turuncu gibi renkleri de bulunmaktadır. Ev dekorasyonuna kuzine sobaların rengini ve modelini uydurmak isteyenler için bir çok modelde kuzine soba üretimi yapılmaktadır.

Kuzine sobaların en güzel özelliği iç kısımlarında bulunan geniş fırınlarında en büyük tepsiler ile birlikte bile yemek pişirilebilmesidir. Kömür ve odun ateşinde pişmiş yemekleri tüketmeyi seven kişiler için bulunmaz bir seçenek olan kuzine sobalar her türlü evde kullanımı yapılabilmektedir. Kuzine soba kullanmak için evin kırsal bölgede veya bir köy evi olmasına gerek yoktur. Büyük şehirlerde veya şehirleşmiş kasabalarda dairelerde kullanımı da yapılmaktadır. Bu sobaların montajı sadece bir baca gideriyle yapılmaktadır.

Bu haber toplam 1285 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT