1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kusursuz Aksesuar Kehribar Tesbihler
Kusursuz Aksesuar Kehribar Tesbihler

Kusursuz Aksesuar Kehribar Tesbihler

Geçmişten günümüze ulaşmış önemli bir alışkanlık olan tesbih çekmek, günümüzde pek çok erkeğin vazgeçilmezi.

A+A-

Kimi zaman dua ederken kimi zamanda günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için kullanılan tesbihler, adeta bir ihtiyaç gibi. Tesbihin böylesine kıymetli ve özel oluşu koleksiyonerlerini de oluşturdu. Son zamanlarda artan tesbih koleksiyonculuğu pek çok özel tesbihin üretilmesine de vesile oldu.

Nohut taneleriyle başlayan tesbihin üretim hikâyesi doğal taşlara, değerli madenlere kadar pek çok değişim geçirdi. İnsanoğlunun her geçen gün artan bilgisi ile birlikte tesbih modelleri de arttı, çeşitlendi. Tesbih çeşitleri arasında en bilinenleri sıraladığımızda ülkemizde en çok tercih edilen tesbih modellerinin kehribar ve oltu taşı tesbihler olduğu bilinmektedir. Özellikle teşbihe bir tutku olarak bakan beyler kehribar tesbihlere aşıktırlar.

Peki, onca tesbih çeşidi arasından neden kehribar tesbihi tercih ederler? Kehribar tesbihi böylesine özel yapan nedir? Kehribar tesbih özellikleri itibariyle doğada çıkarılması oldukça zor olan kehribardan üretilirler. Kehribar tesbih nedir? Kehribar sanılanın aksine, yapısı itibariyle bir doğal taş olmayıp canlı bitki ve hayvan kalıntılarının yüzyıllar içinde fosilleşmesiyle oluşur. Kehribar taşının ruh sağlığına iyi geldiği ve stresi azalttığı da pek çok tesbih sever tarafından bilinmektedir.   Kehribar tesbih çeşitleri incelendiğinde taşın yapısı ve rengine göre 3e ayrıldıkları bilinir.

Bunlar arasında en özel olanları bal rengini andıran sarı tonlardaki ve içlerindeki hayvan bitki kalıntılarını taşıyan damarlı yapıda damla kehribar tesbihlerdir. Damla kehribarlar fiyat olarak pahalı tesbih modelleri arasında yer alır

Bir diğer kehribar tesbih modeli ise ateş kehribar tesbihlerdir. Rengi itibariyle ateş kızılı renktedirler. Yine bu tesbihler de içlerinde bitki ve hayvan kalıntıları barındırırlar damarlı yapıları ile elde çekildiğinde oldukça hoş bir görüntü oluştururlar.

Ucuz kehribar tesbih arayanlar ise genellikle sıkma kehribar adıyla bilinen tesbih modeline yönelirler. Sıkma kehribar tesbihler diğer kehribar tanelerinden farklı olarak doğrudan kehribar tanelerinden değil kehribar tozu ile birtakım plastik maddelerin sıkıştırılmasıyla oluşur. Bütçe olarak ucuz tesbih arayanlar sıkma kehribar tesbihlere yönelebilirler.

Piyasada çok sayıda sıkma kehribar tesbih, damla kehribar ya da ateş kehribar tesbih diye satılmaktadır. Burada da herkes gerçek kehribar nasıl anlaşılır diye düşünmeye başlayacaktır. Gerçek kehribar hem kokusu hem de görüntüsü itibariyle kendini oldukça belli eden özel bir tesbihtir. İnternette söylenen ateşle yakma ya da yapısını bozacak çamaşır suyu, soda gibi kimyasal maddelerle yıkamamak gerekir.

Gerçek kehribar tesbihler için güvenilir siteleri tercih etmelisiniz. Anı Yüzük olarak www.aniyuzuk.com/kehribar-tesbih adresinde yer alan gerçek kehribar tesbihlere uygun fiyat ve kalite güvencesiyle hemen sahip olabilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Bu haber toplam 2587 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT