1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kurumsal Tanıtım Filmi
Kurumsal Tanıtım Filmi

Kurumsal Tanıtım Filmi

A+A-

Kurumsal tanıtım filmi, bir firmanın müşteri kitlesine kurumsal yapısını en önemli ayrıntıları ile göstermek için hazırladığı film çalışmasıdır. Kurumsal tanıtım filmi, genellikle çok iştiraki bulunan firmaların karmaşık organizasyon sistemlerini göstermeyi amaçlar.

meyfilm.com olarak biz Türkiye’nin en büyük 100 şirketinden biri olan Arena Bilgisayar için kurumsal tanıtım filmi çekimi yaparken Arena’nın iştirakleri Adeo İstanbul, Adeo Ankara, Sensonet, Paynet, Pencere.com gibi şirketleri de kendi üretim alanlarında çekmiş, bir tane tüm şirketleri kapsayan bir tanıtım filmi bir de her şirketin kendi özel tanıtım filmini hazırlamıştık.

Kurumsal tanıtım filmi kavramı aslında bu şekilde büyük hacimli firmalar için kullanılan bir kavramdır. Çünkü çok değil bundan 5 sene kadar önce sadece büyük ölçekli firmalar tanıtım filmi çekimi yaptırıyorlar, küçük ölçekli firmalar ise katalog ve fotoğraf çekimi gibi maliyeti düşük medya araçlarını tercih ediyorlardı. Tanıtım filmi çekimi maliyetlerinin azalması nedeniyle artık şahıs firmaları bile kendi şirket tanıtım filmi çalışmalarını hazırlayabiliyorlar. Bu küçük çaptaki çalışmalara da artık kurumsal tanıtım filmi denmektedir.

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım filmi çekimi, yukarıda bahsettiğimiz gibi küçük-orta ya da büyük çaplı bütün firmalar için artık zorunlu bir tanıtım aracı olmuştur. Kurumsal tanıtım filmi çalışmaları masaüstü çalışmaların da zenginleşmesiyle artık bir çok şekilde hazırlanmaktadır. İstersek kamera-ışık ve ses sistemine bağlı tanıtım filmi çekimi, istersek de animasyon ve fotoğraflarla kurgulanan tanıtım videosu hazırlama çalışması yaptırabiliyoruz. Hepsini bir arada buluşturan yaratıcı tanıtım filmi hazırlama çalışmaları da yapabiliyoruz.

Tanıtım Filmi Çekimi Fiyatları

Tanıtım filmi çekimi fiyatları birden farklı unsura göre değişiklik göstermektedir. En önemli unsur filmi yaptıracak firmanın pazarlama stratejisidir. Firmanın büyüklüğüne göre fotoğraf çekimi, animasyon ve infografik çalışmalar ve tanıtım filmi çekimi çalışmasının da içinde bulunduğu bir kurumsal tanıtım filmi hazırlanabilir.

Sadece infografik bir çalışma da yapılabilir, ya da sadece animasyon çalışması. Tanıtım filmi çekimi fiyatları yaklaşık 1.000’tlden başlamakta ve diğer etkenlerle birlikte 5.000-10.000- 20.000’Tlye kadar çıkabilmektedir.

Tanıtım filmi çekimi fiyatları, tanıtım filmi çekimi yapan firmanın kendi iç kaynaklarına da bağlıdır. Eğer siz de hangi çapta olursanız olun bir kurumsal tanıtım filmi hazırlamak isterseniz meyfilm’in deneyimli çalışanlarından yardım alabilirsiniz.

Bu haber toplam 854 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT