1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kurumsal Kimlik Ürünleri
Kurumsal Kimlik Ürünleri

Kurumsal Kimlik Ürünleri

A+A-

Kurumsal kimlik, kurumun kim ve ne olduğunu anlamaya yaramaktadır. Kurumun görsel göstergelerini oluşturmaktadır. Görsel göstergeler, matbaa yardımı ile sağlanmaktadır. Dijital baskı ile de estetik bir görünümün kapıları aralanmaktadır. Görsel göstergeler, kurumun kendisini dışarıdan nasıl görülmesini istediği doğrultuda oluşturulmakta olup tam anlamı ile kurumun yararına çalışmalar göstermek için başvurulmaktadır. Kurum kimliği; kurumun duruşunun bir temsili olmaktadır. Markaların mevcudiyet gösterdiği kurumsal kimlik, kurumun tanınmasına büyük katkı sağlamaktadır. Kurumun kolay bir şekilde hatırlanabilmesine yardımcı olmaktadır.

Günümüzün rekabet ortamında markaların fark edilmesi son derece büyük önem arz etmektedir. Geriye kalan diğerlerinden ayırt edilmesi mühim olmaktadır. Bu durum da kurumsal kimliğinden diğer bir ifade ile de kurumsal kimlikten geçmektedir. Bundan ötürü kurumsal kimlik ürünlerinde estetiğin önemli bir noktada yer alması kaçınılmaz bir durumdur. Estetik için de profesyonel bir destek almak ve matbaa ve dijital baskı hususunda alanında uzman kişiler tarafından çalışma gerçekleştirmek büyük önem taşımaktadır. Kurumsal kimliğinde renk tasarımından logoya dek her şeyin özenli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bir kültür çerçevesinde oluşturulması da gerekli olan bir diğer noktadır. Tüm bunlar kurumu yansıtacak düzeyde olmalıdır.

İstanbul matbaacılar, bu noktada sizin ihtiyaçlarınızı en eksiksiz bir şekilde karşılamaktadır. Bayrampaşa matbaacı hizmeti ile kaliteden ödün vermeden müşterilerin gereksinimlerine kulak vermeye devam etmektedir. Kurumsal kimlik ürünlerinde kaliteden taviz vermek istemeyen bireyler, muhakkak İstanbul matbaacılar ile irtibata geçmelidir. Bayrampaşa matbaacı, yıllardan beri elde etmiş olduğu tecrübelerini en doğru şekli ile hizmetine yansıtmaktadır.

Logosuyla, renk tasarımıyla, mottosuyla, misyonuyla, vizyonuyla, sloganlarının özgünlüğüyle, kampanya kurgusuyla, sosyal medya kitiyle ve daha sayabileceğimiz pek çok husus ile kurumsal kimlik ürünlerinin işitsel ve metin bazındaki yapısı tutarlı olmalıdır. Aynı zamanda tüm bunların bir strateji doğrultusunda kurgulanması gerekmektedir. Kurumun kendisini bu saymış olduğumuz ürün göstergeleri ile anlatma şekli insanların gözünde markanın nasıl bir imaja sahip olacağı mevzusunda da önem arz etmektedir. Kurum, kendisini ve duruşunu ne kadar güzel, etkileyici şekilde belirtir ise insanlar da markayı o şekilde algılar.

Kaynak : Matbaa

Bu haber toplam 689 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT