1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kurultay delegesi olamadı
Kurultay delegesi olamadı

Kurultay delegesi olamadı

İstanbul’daki çoğu CHP’li belediye başkanı kurultay delegesi olurken Belediye Başkanı Şükrü Genç, listenin dışında kaldı.

A+A-

Oğuz Kaan Salıcı ve Ali Özcan’ın yarıştığı CHP İstanbul İl Kongresi'nde ipi göğüsleyen taraf Salıcı oldu. Sarıyer’den Yılmaz Yıldız yeniden il yönetimindeki yerini alırken, kurultay delegeliğine ise Sarıyer’den sadece 4 isim seçildi. Yine İstanbul’daki çoğu CHP’li Belediye Başkanı Kurultay Delegesi olurken Belediye Başkanı Şükrü Genç ise listenin dışında kaldı.

Seçimlerde 170 Büyük Kurultay üyeliği için 724, 40 İl Yönetim Kurulu üyesi için 192 ve 9 İl Disiplin Kurulu üyesi için 48 olmak üzere 964 kişi yarıştı. Kongrede 638 delegeden 598’i oy kullandı. Oy kullanan delegelerin 282’sinin oyunu alan mevcut başkan Oğuz Kaan Salıcı yeniden başkanlığa seçildi. 598 delegenin 10 sandıkta oy kullandığı seçimde Salıcı’nın aldığı 282 oya karşın diğer aday Ali Özcan ise 158 oyda kaldı. Seçimde iki aday arasında çok az fark olması beklenirken, farkın büyüklüğü de dikkat çekti.

Sarıyer’den 4 kurultay delegesi seçildi
Sarıyer’den çok sayıda kişi kurultay delegeliği için müracaat etti. Ancak İlçe Başkanı Mehmet Deniz, İhsan Tanyıldız, Fulya Bayram ve Hülya Kandemir’in dışında başka kimse 170 kişilik kurultay delegesi listesine giremedi.

Şükrü Genç listede yok!
CHP‘nin 12 İlçe Belediye Başkanından, Kartal, Çatalca, Silivri, Avcılar, Ataşehir, Bakırköy, Beşiktaş ve Adalar belediye başkanları kurultay delegeliğine seçilirken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün liste dışında kaldılar.

 

Bu haber toplam 748 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT