1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kumaş toptancıları
Kumaş toptancıları

Kumaş toptancıları

A+A-

Hayatımızda, üzerimize giydiğimiz elbiselerimiz, pantolonlarımız, gömleklerimiz, bluzlarımız, günlük hayatımızda kullandığımız havlularımız, evlerimizde kullandığımız, masa örtüleri, peçeteler, sofra bezleri gibi ev tekstili ürünleri, yine evlerimizde kullandığımız perdelerimiz tüllerimiz, yata örtülerimiz, hepsi kumaşlardan üretilmektedir. Bütün bu ürünlerin, her birinin kumaşları farklı dokuda ve farklı kalitededirler. Fabrikalarda üretilen giyim ürünleri, ev tekstili ürünleri, toptan bir şekilde piyasaya sürülmektedir. Dağıtımı yapılan ürünler, mağazalardan bizlere, evlerimize kadar ulaşmaktadır.

Adım attığımız her sokak başında artık, tuhafiye, mefruşat mağazası, ev tekstili mağazaları, giyim mağazası görmek mümkün. Bu mağazalarda satılan, giyecekler ve diğer ürünler toptan alışverişler yapılarak, mağazalara getirtilmektedir. Ancak, fabrikaların ürettiği giyeceklerin ve diğer ürünlerin de, mutlaka bir kumaş toptancıları vardır. Bir fabrikada üretilen giyecekler günde 5000 adet gibi ürün üretimi yapmaktadır. Bu yüzden, giyecek üretimi yapan firmaların, satın aldıkları kumaşlar, kumaş toptancılarından temin edilmektedir.

Kumaşlar, giyim üretimi fabrikasının istediği kalitede, renklerde ve desenlerde üretilmektedir. Öncelikle, kumaş toptancılarına kumaşlar gelmeden önce, siparişlere göre, kumaş dokuma fabrikalarında imal edilmektedir. Ardından, kumaş toptancıları tarafından alınan kumaşlar, anlaşmalı giyim üretici fabrikalara satılmaktadır. Top top kumaş diye tabir edilen kumaşlar, günlük üretilecek olan giyeceklerin miktarına göre sipariş verilmektedir.

Sipariş verilen kumaşlar, kumaş toptancıları tarafından temin edilmektedir. Fabrikalara toptan bir şekilde gelen kumaşlar, ilk önce kalite kontrolden geçirilerek, imalata öyle verilmektedir. İmal edilen ürünler, bir depoda biriktirilerek, ardından piyasaya sürülmek için, anlaşmalı firmalara dağıtımı yapılmaktadır. Bu döngü, hep bu şekilde sürüp gitmektedir.

Kumaş toptancıları, yalnızca giyim fabrikalarına değil, farklı sektörlerdeki fabrikalara ve atölyelere de temini sağlanmaktadır. Bez çanta üretimi yapan firmalar, havlu üretimi yapan firmalar, ev tekstili üretimi yapan firmalar gibi değişik sektörlerde çalışan fabrikalara da, kumaş toptancıları tarafından, istenilen kumaş türlerinin satışı yapılmaktadır. www.yaglicatekstil.com adresinde, her türlü sektörlere, kumaş satışı yapan firmaları bulabilmeniz mümkün.

Bu firmalar sayesinde, beğendiğiniz ürünlerin tekliflerini alabilir ve anlaşmalı olarak, ürün alışverişini buradan sağlayabilirsiniz. Beğendiğiniz ve size uygun olan firmalar ile irtibata geçerek, toptan kumaş siparişlerinizi, web adresi aracılığı ile sağlayabilirsiniz. Ayrıca, toptan alımlarda, belirli bir iskonto da yapılmaktadır.

Bu haber toplam 3800 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT