1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Koyu Rengin Bir Zararı Var Mı
Koyu Rengin Bir Zararı Var Mı

Koyu Rengin Bir Zararı Var Mı

Vajina bölgesinde esmerleşme, siyahlaşma durumunu gidermek isteyen kadınlar merkezimize başvuru yaparak sonuç alabilir.

A+A-

Vajina Beyazlatma İşlemi
Vajina bölgesinde esmerleşme, siyahlaşma durumunu gidermek isteyen kadınlar merkezimize başvuru yaparak sonuç alabilir.
Vajina Beyazlatma Nedir
Genital bölgede görülen koyu rengin açılması için yapılan işlemlerevajina beyazlatma denebilir. Son yıllarda bu uygulamaya sık şekilde başvurulmaktadır. İşlemlerde lazer kullanılarak renk açma gerçekleştirilir. Bazı kadınlar doğal maskeler kullanarak genital bölgeyi açmak isteyebilir, ancak bu yöntemler çok etkili değildir. Lazerle kapsamlı renk çözümü bulabilirsiniz.
Hangi Alan Beyazlatırlır
vajina beyazlatma ameliyatı labia minora- küçük dudaklara, dış dudaklara ya da kasık çevresi ile makat bölümlerine de yapılabilir. Beyazlatma işlemlerinde herhangi bir kesik işlemi gerekli değildir. Bu da kolayca günlük hayata devam etmeyi sağlar. Herhangi bir kanama ya da enfeksiyon riski olmaması için de lazerli işlemler artı demektir.
Kararmalar Neden Görülür
Birçok kadının vajina bölgesinde kararma olması muhtemeldir. Buradaki diğer bölümlere göre koyu renk hal almasının nedeni estrojen hormonunun yoğunluğudur. Güneş ışığı da gelmesiyle melanosit adı verilen renk koyulaşmasını gündeme getirir. Günlük yaşamda kıyafetle gezilmesine rağmen bu alanda renk değişimi olabilir. Yine, gebelik halleri, doğum kontrol hapları gibi nedenler de estrojen hormonuna neden olabilir. Ayrıca yaş ilerledikçe genital alanlarda esmerleşme görülmesi mümkündür. Diğer nedenler;
• Böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması
• Polikistik over sendromu
• Hormon ilaçları
• Bölgeye sürülen bazı kremler,
• Ailesel yatkınlık
• Cerrahi işlemler şeklindedir.
Lazer Cildi Nasıl Beyazlatır
Lazer kullanılarak yapılan beyazlatma işleminde fraksiyone karbondioksit lazer kullanılır ve b cihaz, cildin alt tabakalarına giderek etkin ve kalıcı renk değişimi sağlar. Kliniğimizde kullanılan lazer teknolojisi yeniliklerle de beraber değişmektedir.

Koyu Rengin Bir Zararı Var Mı
Vajina civarındaki renk koyulaşmasının herhangi bir zararı bulunmamaktadır sadece renk değişimini ifade eder. Ancak, estetik konusundaki kaygıların özellikle son yıllarda artması, güzel görünme takıntısı da denebilecek durumlar, bu işlemlere ihtiyacı artırmıştır. Daha koyu renkteki yerin diğe ten rengiyle aynı olmasını isteyen ve bu şekilde güzel görüntü talep eden kadınlar vajina beyazlatma işlemi yaptırmaktadır. Kliniğmize bu amaçla başvurularınızı yapabilir ve kısa sürede istenen görüntüye ulaşabilirsiniz.

Bu haber toplam 3050 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT