1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Kosgeb Hayvan Kredisi
Kosgeb Hayvan Kredisi

Kosgeb Hayvan Kredisi

A+A-

Kosgeb uzun yıllardır üreticinin ve çiftçinin yanında olan bir kuruluş. Taban olarak devletin desteği ile hareket eden bu kuruluşun amacı , projesi için yeterli sermayesi olmayan kişi ve kuruluşlara maddi destek sağlamak. Bu güne kadar defalarca duyduğumuz lakin sistemin nasıl işlediği hakkında çok da fazla bilgi sahibi olmadığımız bu kuruluşu yakından tanımak için bir yazı hazırladım.

Kosgeb ile aklınıza gelebilecek çoğu sektör için yatırım alabilirsiniz. Burada dikkat edilecek unsurların başında yer alan birinci element projenizin yatırım değerine sahip olması. Mesela ülkemiz için faydalı olan hayvancılığın geliştirilmesi için kredi kullanabilirisiniz. Kosgeb den almış olduğunuz kosgeb hayvan kredisi sayesinde kendi çiftliğinizi rahatlıkla kurabilirsiniz. Artık insanlar biraz daha rahatdan ziyade sıkıntısız ve stresten uzak bir hayat yaşamanın peşinde. Bunu anlamanın en kolay yolu ne zaman bir ortamda otursanız ve şehir hayatının sıkıcı taraflarından dem vursanız, o ortamda birisi çıkıp hayvancılık yapmak için köye yerleşmek istediğini dile getirmektedir. Önceleri zor olan ve bayağı bir sermaye isteyen bu iş şimdilerde daha kolay ve daha teknolojik aletler sayesinde hızlı.

Sizde bu gürültülü ve geceleri seslerin kesilmediği şehir yaşamından sıkılan insanlardan birisi iseniz kosgeb hayvan kredisi ile tanışmanızı öneririm. Hayvancılık ile uğraşılmaz diyenlere kısa bir hesap yapmak istiyorum buradan. Yapacağım hesap tamamen kağıt ve kalem üzerinde olduğu için gerçek değerlere sadece yakın olacaktır diye düşünüyorum. Kosgebden almış olduğunuz kredi ile 10 tane inek almış olsanız. Ortalama değerler ile her inekten günde 25 kg süt alsanız. Günde 250 lt süt eder. Bu sütün litresini toptancılara 1 tl den satmış olsanız size günde 250 tl nakit kazandırır. Her inek senede bir doğum yapsa ve bu doğan bireylerin tanesini iki ay sonra 5 binden satmış olsanız senede 50 binde oradan kazancınız olur. 50 bin + 90 bin ( Ortama Yıllık süt kazancı 10 inekten) = 140 bin tl.

Hesabın bu denli kolay olmadığını tahmin edebiliyorum hayvanların yem paraları, bakım ve aşıları bir gider olarak düşünüldüğünde 40 bini de bu giderlere çıkalım geriye 100 bin kalır. Şehir yaşamında senede 100 bin tl nin üzerinde kazananlar bu işi yapsınlar denmez ama bence bu tutarı yakalayamıyor iseniz kosgeb kredi size göre. Sadece bu tarz konular değil daha fazlası ve bir çok alanda sorgulama hizmeti yapan sorgulamam.com sitesinden farklı alanlarda bilgide alabilirsiniz.

Bu haber toplam 881 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT